Oğuz Tekin özgürlüğüne kavuşsun.

Doğrulanmış başarı

Oğuz Tekin özgürlüğüne kavuşsun.

Bu kampanya 14.833 destekçi ile değişim yarattı!


İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği öğrencisi Oğuz Tekin 6 Temmuz Cumartesi günü Taksim'de göz altına alınmıştır. 8 Temmuz günü çıkarıldığı nöbetçi mahkemece izinsiz gösteri ve polise mukavemet suçlaması ile tutuklanmıştır.

Polis'e yaptığı iddia edilen mukavemet ile ilgili tek bir delil ya da görüntüsü olmayan akadaşımız Oğuz Tekin, baret ve toz maskesi taşıdığı iddiası ile tutuklanmış ve cezaevine gönderilmiştir.

Özgürlüğünü İstiyoruz. ‪#‎oguztekineozgurluk‬

Hukuksuzca tutuklanan İTÜ öğrencisi Oğuz Tekin için gösterilen tek delil; baret ve toz maskesidir. Bunlar Polise ya da kanunlara herhangi bir şekilde mukavemet ettiği ya da izinsiz gösterilere katıldığı ile ilgili iddiaları karşılayacak deliller değildir. 

İsnad olunan suça kaşılık öngorülen ceza ve mevcut delil durumu Oguz Tekin'in tutuksuz yargılanabileceğini gösterir. Verilen tutuklama kararı Oğuz Tekin'in hakları yanında kamu vicdanını da zedelemiştir.

Oğuz'un en kısa sürede salıverilmesini talep ederiz.

 Bugün Irmak imzanı bekliyor!

Irmak G. bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «T.C. Adalet Bakanlığı: Oğuz Tekin özgürlüğüne kavuşsun.». Irmak ve imza atan diğer 14.832 kişiye katıl.