ÇANKIRI ŞEHİTLER MÜZESİ

ÇANKIRI ŞEHİTLER MÜZESİ

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
TÜRKİYE GAZİLER VE ŞEHİT AİLELERİ VAKFI ÇANKIRI ŞUBESİ ve tarafına ALİ YILDIRIM bu kampanyayı başlattı

HAYDİ ÇANKIRILILAR ELELE ŞEHİTLERİMİZE GAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi Çankırılı Şehitlerimizin ve Gazilerimizin Adının Yaşatılması için Çankırı Şehitler Müzesi Projesidir.

Vatanımızın ve Milletimizin Bölünmez bütünlüğü, Devletimizin Bekası için mücadele ederken Uzuvlarını kaybetmiş Kahraman Gazilerimiz ve Canlarını veren Şehitlerimizin Ülkemiz genelinde dağıtım oranlarına, özellikle Nüfus oranlarına bakıldığında en çok Şehit ve Gazinin verildiği ilimizin (Çankırı) öne çıktığı görülmektedir. Çankırılı Kore, Kıbrıs, İç Güvenlik Şehitlerimizin sayısının 300 den fazla şehidimiz ; Gazilerimizin sayısının 690 civarında olduğu görülmektedir.

**  Mevcut yasalarla korunmaya alınmış Şehitlerimizin Kıymetli aileleri ve Gazilerimiz sosyal ve psikolojik açıdan desteklenmesi; Şehitlerimizin Hatıralarının yaşatılması ve Gençliğe Vatan, Bayrak, Millet ve Milli Birlik, Şehadet ve Gazilik değerleri Ruh haliyle aktarılması gerekmektedir. Kurumsal olarak yardımcı olmaya çalışmak amacıyla çıktığımız bu yolda tüm Şehitlerimiz ve Gazilerimiz için çalışma başlatılmıştır.

** Şehitlerimizin ve Gazilerimizin kıymetli aileleri tarafından takdir edilmek hizmetlerimizde daha büyük özveri ile çalışmamıza vesile olmuştur. Ziyaretler planlı bir şekilde devam etmektedir. Bu ziyaretlerimizde Kıymetli ailelerimizle imkân içerisinde görüşmeler yaparak bilgiler almakta ve mevcut bilgileri güncellemekteyiz. Bu bilgiler arasında açığa çıkan yaşanılan kahramanlıkları arşivlemekteyiz.

**  Yaşadığımız teknoloji çağında maalesef teknolojik bağımlılık nedeniyle çocuklarımız örf adetlerimizden kopuk bir şekilde yetişmekte yavaş yavaş Vatan, Millet Aile kavramlarından yoksun yetişmekte olan geleceğimizin teminatı - yöneticileri olacak çocuklarımıza;

-Gazilerimizin nasıl ve hangi şartlarda niçin Gazi olduklarının,

-Şehitlerimizin nerede, niçin, hangi şartlarda Şehit olduklarının,

-Çocuklarımız-Gençlerimize Şehitlik Ve Gaziliğin Kutsiyeti Ve Ulviyetinin, Şuur Ve Bilincinin Anlatılacağı,

-Şehitlerimize ve Gazilerimize sahip çıkan Çankırı’nın yarınlarda Vatanın Bekası için Gerekirse Şehit olmaya hazır gençlik bilincinin yerleştirilmesi programlarının yapılacağı,

-Şehitlerimizin ve Gazilerimizin anma programlarının düzenleneceği,

-Şehitlerimizin Taziyelerinin Kabul Edileceği,

-Şehitlerimizin ve Gazilerimizin emanetlerinin sergileneceği bir mekan

Amaç:

**  Tüm Şehitlerimizin Resim, aile ve Özgeçmiş bilgileri, Şehadet detaylarını ve Kahramanlıklarını anlatan çalışmaları yapılıp unutulmaması için unutturmamak için Şehit Ailelerimiz, Gazilerimiz ile tüm hemşerilerimizin, öğrencilerimizin ve misafirlerimizin bilgilerine arzı sağlanacaktır. Gençlerimizin Vatan Millet sevdası ile yetişmesine vesile olmak adına tüm çalışmalar yapılacaktır. Teknoloji çağının olumsuzlukları Milli ve Manevi değerlerden uzaklaşmış gençliğimize Milli ve Manevi değerlere uygun yaşam ve Ruhu aşılamaktır.

**  İstiklal savaşı ve öncesi Şehitlerimiz ve Gazilerimizin Kahramanlıklarını anlatacak çalışmalar yapılmış olup yapılan çalışmaların Gençliğimize özellikle ilköğretim çocuklarımıza aktarabilmek Kahramanlık Ruhunu yaşatabilmek ve idame ettirebilmek, Kahramanlık hikâyelerini ve anılarını okuyabilecekleri hatıraları ve emanetlerini görebilecekleri bu kutsiyete yakışır hayat yaşamalarını sağlamak adına,

** Çalışmaya ek olarak Kore Kıbrıs İç Güvenlik 15 Temmuz Kurumlar siviller denilerek Ayrıştırılan Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz için toplayıcı bir çatı oluşturmak, Faaliyetlerimizi birlik beraberlik halinde devam ettirmek istiyoruz.

Sonuç:

Kamu yararına olan vakfımıza yer tahsisi yapılması halinde yukarıda arz ettiğimiz etkinliklerimizi yapabileceğimiz  bir salon, mutfak, mescit vb. alanlar inşa etmek suretiyle Şehitlerimizin yakınlarına ve Gazilerimize olumlu yönde psikolojik moral etkisi yaratacağı kanaatini taşımaktayız.

TREN İSTAYONU YANINDA BULUNAN İSTİKLAL YOLU PARKI İÇERİSİNDEKİ EVİN TAHSİSİNDE BİR İMZADA SİZ ATIN 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.
100 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.