TFF yeni yönetmelik getirsin, sözde spor programları ve yorumcuları denetlensin!

TFF yeni yönetmelik getirsin, sözde spor programları ve yorumcuları denetlensin!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 7.500.
7.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın karar vericilerden cevap alma ihtimali artar.

Kadir Kardaş (Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri) ve tarafına 12 Numara bu kampanyayı başlattı

12 Numara olarak, Türk Futbolu için Türkiye Futbol Federasyonu'na bazı konularda önerilerde bulunmak istiyoruz.

Önerilerimize, taraflı tarafsız tüm sporseverlerin destek olacağına inanıyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun görevlerinden bir tanesi, Türk Futbolu'nun marka değerini korumaktır.

Marka değeri nasıl korunur? Futbolu oluşturan tüm aktörler, TFF sorumluluğunda hayatlarını sürdürmelidir.

Türk Futbolu'nun kanayan yarası; maalesef telegol ile başlayan, beyaz futbol (derin futbol) adlı programlar ile devam eden seviyesizlik ile kulüplerin, başkanların, yöneticilerin, sporcuların ve en önemlisi taraftarların itibarsızlaştırılmasıdır.

TFF; yönetmekte olduğu ligi korumak adına, rekor ücretlerle yayınlanan Süper Lig'de yarışan tüm kulüpleri, başkanları, yöneticileri ve sporcuları bu ahlaktan bihaber, seviyesizliği ilke edinen ve sadece camiaları birbirine düşüren spor programlarına ve yorumcularına karşı harekete geçmelidir.

TFF'ye tabi kulüpler, yöneticiler ve sporcular bir açıklama yaptığında Federasyona bağlı kurullarda nasıl cezalar alıyorsa; Türk Futbolu'nun marka değerine saldıran spor programları ve yorumcuları da ağır cezalara tabi tutulmalıdır.

Bu iş sadece RTÜK ile olmamalıdır.

TFF, gerek TBMM nezdinde yapacağı temaslarla yeni kanununlar tesis ederek, gerekse de yeni düzenlemeler getirerek Süper Lig'de yer alan takım, başkan, yönetim ve sporcuları bu seviyesiz spor program ve yorumcularına karşı koruyan yönetmelikler yayınlayarak Türk Futbolu'na katkı sunmalıdır..

Türk Futbolu'nun marka değerini korumak, değerlerimizi dibe çekmek istemiyorsak; bu medya "şarlatanlarına" karşı topyekun hareket etmeli, taraf tutmadan bu konunun üzerine giderek sözde spor program ve yorumcuların ceza almalarını sağlamalıyız.

Bu konuya sadece taraftarlarımızı değil, tüm sporseverleri davet ediyoruz. Bugün Fenerbahçe'ye saldıran bu program ve yorumcular; hangi taraftan nemalanırsa yarın bir gün sizin takımınıza, başkanınıza ve sporcularınıza saldırarak yaşamlarını sürdüreceklerdir.

Sporseverler, bu programlar aracılığı ile birbirine düşerken; kulüpler, kulüp başkanları, yöneticiler ve futbolcular bu programlarda aşağılanırken;

Sözde spor programları kanallarına aldıkları reklamlar ile ihya olurken, sponsorlar sayesinde yorumcular da cebini doldurmaktadır.

Türkiye Futbol Federasyonu'nu göreve davet ediyoruz; Ya kanun çıkartın, ya da yönetmelik...

- Spor programlarında itibarsızlaştırma, hakaret, alay etme, kulüplere, başkanlara, yöneticilere ve sporculara saldırmalara son veriniz...

Burada iş size düşüyor!

Türk Futbolu'nu canlandırmak için, kulüpler arası kaosu engellemek için, Başkan, yönetici ve sporcuların itibarsızlaştırılmalarını önlemek için YENİ YÖNETMELİK şart!

Nasıl kulüpler açıklama yaptığında, Başkanlar konuştuğunda, Hocalar ve sporcular maç sonu açıklama yaptığında PFDK tarafından cezalara maruz kalıyorsa;

Yeni yönetmelik ile TFF, sözde spor programlarına ve yorumcularına CEZA VEREBİLMELİDİR.

Tüm taraftarları bu konuda desteğe davet ediyoruz. Bu konunun tarafı yok. Tüm takımları ve camiaları ilgilendiriyor.

Başta TFF olmak üzere; Sayın Spor Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak'ı, yukarıda sıraladığımız konularda Türk Futbolu adına devrim yapmak için adım atmaya davet ediyoruz.

Türk Futbolu'nda kaos, şiddet, laf dalaşı, itibarsızlaştırmalar ancak böyle sona erer.

Saygılarımızla!
12 Numara

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 7.500.
7.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın karar vericilerden cevap alma ihtimali artar.