Türkiye doğasının sonu olmasın, MAK kararları değiştirilsin!

Kampanya Kapatıldı

Türkiye doğasının sonu olmasın, MAK kararları değiştirilsin!

Bu kampanya 5.853 destekçiye ulaştı
T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve tarafına Mustafa Erturhan bu kampanyayı başlattı

2016-2017 dönemi Merkez Av Komisyonu (MAK) toplantısında alınan ve yayınlanan kararlarla Türkiye'de daha önce ava kapalı olan bir çok doğa alanı dahil, neredeyse tüm sulak alanlar ava açıldı.

Gün geçtikçe azalan yaban hayvanları için av kotalarının azaltılması ve tehlike altındaki türler için av yasağı getirilmesi gerekiyor. Buna rağmen bilimsel veriler göz ardı edilerek "Avcılar" arasında yapılan anketle "türlerin sayılarının arttığı" verisi kabul edildi ve ülkemizde üreyen tek kaz türü "boz kaz" ve "kaşıkgaga ördeği" de ava açıldı.

MAK kararları değiştirilmelidir, vicdanı olan ve kendini "avcı" olarak tanımlayan insanlardan zevk için öldürmekten vazgeçmelerini isteyin, çevrenizdeki avcılara tepki gösterin...

                                                       . . .

Stop the decree of Central Hunting Commission on hunting in Turkey !

At its 2016-17 period meeting The Central Hunting Commission (CHC) has issued a decree where by opening almost all wetland in Turkey to hunting.

In order to save the diminishing wild animals and endangered species hunting quotas and hunting ban need to be introduced

Unfortunately, scientific data pointing to the decline of wild life was overlooked and a survey among hunters saying "there is an increase in the number of species" was accepted as valid.

As a result, the one and only goose breeding in Turkey, “greylag goose, and shoveler” are among the endangered species that can now be hunted.

The CHC decision must be changed! We urge any hunter with conscience to stop killing for pleasure!

 

Bir sonraki neslin doğada yaşayan canlıları görebilmeleri ümidiyle, lütfen bu katliama DUR diyelim...

 

www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/05/20160526M1-1.pdf

 

Kampanya Kapatıldı

Bu kampanya 5.853 destekçiye ulaştı

Bu kampanyayı paylaş