Stop klatkom dla królików

Petition Closed

Stop klatkom dla królików

This petition had 16,113 supporters
CIWF Polska started this petition to Parlament Europejski and

Klatki, jakich używa się na fermach królików, są symbolem okrucieństwa. Nie pozwalają na wyrażanie naturalnych zachowań, ograniczają ruch do minimum i przyczyniają się do cierpienia zwierząt. Czas powiedzieć "Stop!".

W Unii Europejskiej hoduje się co roku ponad 330 milionów królików. 99% z nich jest zamykanych w klatkach. Na jedno zwierzę przypada powierzchnia równa kartce papieru A4, nie mogą się więc swobodnie poruszać albo skakać. A przecież właśnie z tym kojarzą nam się króliki.

W 2013 roku przeprowadziliśmy śledztwo na 16 fermach królików w 5 krajach – w Polsce, we Włoszech, w Grecji, w Czechach i na Cyprze.

To, co odkryliśmy to nieznana twarz chowu przemysłowego: miliony zwierząt utkwione w Epoce Klatkowej.

Na wielu fermach klatki były pokryte futrem królików, w niektórych miejscach ciała nieżywych zwierząt pozostawiano w przejściach, na wierzchu klatek, a czasem nawet w klatkach, w  których były młode króliczki.

Warunki na wszystkich fermach były podobne. I można przypuszczać, że nie są one ograniczone tylko do tych miejsc, ale że tak wyglądają wszystkie fermy hodujące króliki w UE. 

Rozpoczęliśmy bardzo ambitną kampanię Koniec Epoki Klatkowej. Marzy nam się świat, w którym żadne zwierzęta nie będą trzymane w klatkach. Postanowiliśmy zacząć od królików, ponieważ na terenie UE tych zwierząt zamyka się w klatkach najwięcej. Obejrzyj nasz film i zobacz, jak wygląda chów królików w Polsce i w Europie.

Apelujemy do Ministra Rolnictwa oraz do Parlamentu Europejskiego o wprowadzenie zakazu stosowania klatek dla królików. Pomóż nam w tym!

 

Więcej informacji:

Dowiedz się więcej o kampanii

Poznaj nasze inne działania

Obserwuj nas na portalach Facebook, Instagram i Twitter

 

Petition Closed

This petition had 16,113 supporters

Share this petition