Eskişehir'de siyanür havuzuna HAYIR

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 35.000.


Tüm Dünya ve ülkemiz koronavirüs tehdidiyle mücadele ederken, Koza Altın İşletmeleri tarafından Eskişehir Kaymaz mahallesi yakınlarında yapılması planlanan ikinci siyanür havuzunun iptal edilmesini talep etmekteyiz.

Bu siyanür havuzunun açılması, madenin ve doğa tahribatının giderek büyüyeceğinin ön adımı. Yapılan tahribatın daha da büyütülmesini istemiyoruz.

Bu havuzun yaşam alanına çok yakın olması sebebiyle, çevre halkına ve doğaya zararı çok büyük olacaktır. Ayrıca tüm Türkiye'de bilinen Karakaya Tırmanış Bahçesine vereceği zararlar da mevcuttur. Bunların önlenmesi için başlatılan bu kampanyaya verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

.............

While the world, and our country, is grappling with the coronavirus threat, we are requesting the cancellation of the second cyanide pool Koza Gold Corporation is planning to open near Kaymaz village in Eskişehir.
The opening of the cyanide pool is an inevitable contract for an ever-growing devastation of nature and the expansion of the mine itself.
Since the pool is in close proximity to the residential area, it will cause great harm to the local community and the surrounding environment. It will also damage Karakaya Climbing Area, a renowned climbing spot in Turkey.
Thank you for supporting this campaign that we have started to prevent all these from happening.