Kampanya Kapatıldı

Fayton Atlarının Ölümünü Durdurmanızı İstiyoruz.

Bu kampanya 628.683 destekçiye ulaştı


Her geçen gün İstanbul- Adalar'dan atların yol kenarlarında, susuzluktan ve aşırı yorgunluktan can çekişerek öldükleri haberi geliyor. Özellikle haftasonu bu rakamlar ikiye katlanıyor. Ada ziyaretçileri yol kenarlarında, çukurlarda öbek halinde at iskeletleri gördüklerini söylüyorlar.

Neden?

• Faytona koşulan atlar; şişmesinler, dik yamaçları çıkabilsinler ve yolda kalmasınlar diye çıplak güneş altında susuz bırakılıyor, ihtiyaçları olan yemin yarısından bile azı verilerek ölümüne aç kalıyorlar. Hasta olan atlar ise yol kenarlarına; ölüme bırakılıyor.
• Vicdan yoksunu ve cahil fayton sahipleri, doymayan para iştahları yüzünden 4 kişilik arabalara 7-8 kişi doluşturuyor. aşırı yük, susuzluk ve açlığa daha fazla dayanamayan atlar yere yığılıyor, çok geçmeden de ölüme terk ediliyorlar.
• Adada veteriner yok! Ancak fayton sahipleri gerekli görürlerse (!) atlar belediye veterinerine götürülüyor.
• Adalarda artık neredeyse yerli halk oturmuyor, Adalar Belediyesi ise insafsız fayton sahipleri ve ailelerinin oyunu alabilmek için olanlara göz yumuyor, hiçbir yaptırımda bulunma gereği duymuyor.

Sesi olmayanın sesi olun. Bu dilekçeyi imzalayarak ve internette paylaşarak sonu gelmeyen bu cinayete dikkat çekebiliriz. Çünkü var olmak haktır!Bugün Metin imzanı bekliyor!

Metin Küçük bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Sayın Kadir TOPBAŞ: Fayton Atlarının Ölümünü Durdurmanızı İstiyoruz.». Metin ve imza atan diğer 628.682 kişiye katıl.