Salgın sürecinde Cumartesi ve Pazar Günleri Bisiklet kullanımının serbest bırakılsın!

Salgın sürecinde Cumartesi ve Pazar Günleri Bisiklet kullanımının serbest bırakılsın!

Başlama tarihi:
2 Mart 2021
Muhatap:
sağlık bakanlığı ve
İmzalar: 6.634Sonraki Hedef: 7.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Cumhurbaşkanımız geçmiş açıklamalarında "Bisikleti Avrupa kadar sevdiremedik " "Bisikleti sevdirmek öncelikli hedefimiz olacaktır" ifadelerini kullanmış ve açıklanan ilk 100 günlük programda 3000 km bisiklet yolu yapılacağı duyurulmuştu, Bisiklet yolları ile ilgili yasal düzenlenmeler 2015 ve 2019 yapılmış olup Devlet Politikası olarak Bisiklet yolları artık yasal zorunluluk haline gelmiştir.

Salgın sürecinde tüm dünyada önem kazanan Bisikletli yaşam, gerek sağlık, gerek temiz hava, gerek spor, gerek ekonomik, gerek ulaşım, gerekse sosyal mesafe için çok önemli bir araç oldu, Prof. Dr Osman Müftüoğlu Salgının bir numaralı ilacı Bisiklettir dedi, dünyada ve ülkemizde devlet politikası olarak teşvik edilen bisikletli yaşam için salgın  yasaklarında ALTIN bir fırsat doğdu, trafik yokken spor yapmak, sağlıklı kalmak İçin bisiklete binmek için ideal bir ortam oluştu, Cumartesi ve Pazar günleri  toplumsal fayda gözetilerek BİREYSEL BİSİKLET SÜRÜŞÜNÜN serbest bırakılmasını, ayrıca servis ve mağazalarında açılmasını,  talep ediyoruz.

Verilecek izin ile bu trafiksiz güvenli ortamda 7 den 77’ye ülkemizdeki gerçek bisiklet potansiyelinin sokaklara çıkacağına inanıyoruz.

Saygılarımızla,

Bisikletliler Derneği Yönetim Kurulu

www.bisikletliler.org 

Hemen destekle
İmzalar: 6.634Sonraki Hedef: 7.500
Hemen destekle