Kedilerde FİP hastalığını yenelim! SKY a ve bütün fipli kedilere can olalım..

Kedilerde FİP hastalığını yenelim! SKY a ve bütün fipli kedilere can olalım..

Başlama tarihi:
3 Şubat 2022
İmzalar: 1.038Sonraki Hedef: 1.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Biz kedi sahiplerinin belki de en çok endişe ettiği ve korktuğu hastalıklar arasında yer alan FIP hastalığı, koronavirüs ile enfekte olan kedilerde mutasyona uğrayarak oluşan bir hastalık türüdür. Covid-19 hastalığının yaygınlaşması ve farklı varyasyonlar ile karşımıza çıkması, minik dostlarımızın fa FIP hastalığı riskini ne yazık ki artırmıştır. Fip hastalığı, ilerleyebilen bir hastalıktır ve hayati tehlikeler yaratabilir.

Fip hastalığının tedavisi için kullanılan ilaçlar malesef ülkemizde tedarik edilememekte olup yurt dışından kaçak bir şekilde getirilmektedir. Ciddi bir kar marjı güden bu pazarda ne yazık ki tek güvenilirlik kaynağı kişinin kendi vicdanı olması da bu süreci zorlaştıran faktörlerden biri.

İlaçlar yurtdışından getirildiği için bir tüp ilaç maliyeti 66 dolardan başlıyor 350 dolara kadar çıkıyor ve bir tüp ilaç ortalama bir kediye 2 gün yetiyor. 84 güne vurduğumuzda sadece ilaçların tedariği bile çok yüksek maliyetler tutuyor ki düzenli yapılması gereken testlerinin takviyelerinin maliyetini saymıyoruz bile.

GS ilacı adı verilen bu ilaç 84 gün boyunca her gün aynı saatte deriye enjekte edilerek uygulanılması gereken bir ilaç.Malesef bu hastalık çok yaygınlaşmış olup minik canları tehlike altında bırakıyor. 

Kliniklerin ve devletin bu konuyla ilgili her hangi bir desteği bulunmamakta.Göz göre göre ölen bir çok kedi sahibiyle görüştüm bu süreçte. Sesimizi duyurup derneklerden,devletten,veterinerlerden konuyla ilgili yardım isteyelim.

Bu tedavi sürecinde bize destek olabilecek herkesi birlik ve beraberliğe davet ediyorum. MİNİK CANLAR ÖLMESİN.

İLETİŞİM: İnstagram : fip.lil.cat.sky

 

Hemen destekle
İmzalar: 1.038Sonraki Hedef: 1.500
Hemen destekle

Karar Vericiler