Kampanya Kapatıldı

Prostat Kanseri tedavisinde kullanılmk istenen Lynparza SGK Ödenen İlaçlar Listesne Girsin

Bu kampanya 200.335 destekçiye ulaştı


Prostat Kanseri tedavisinde kullanılmak istenen ve alternatifi olmayan Lynparza™ ilacını sosyal güvenlik kurumumuz SGK karşılamıyor ve ilaç masraflarını ödemiyor. İlacın bir aylık kullanımı için Türk Eczacılar Birliği'nin talep ettiği fiyat 8213.97 €. İlaç yeni ve şu an için alternatifi yok.

İlacın 1 yıllık masrafı 8213.97 € * 4,6 TL/euro * 12 = 453.411 TL

İlaç bazı ülkelerde kullanılmaya çoktan başlandı. Avrupa Birliği’nde ise geçtiğimiz aylarda onaylandı. T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yurtdışından teminine izin verilen ilaçlar listesine alındı. Yani parasını vererek ilacı alabiliyorsunuz. Paranız yoksa alamıyorsunuz.

İleri evre Prostat Kanseri Mutasyona uğrayan tümörlerin tedavisinde kullanılmak istenen "Olaparib" etken maddeli Lynparza™ ilacını, ülkemizde Türkiye İlaç ve Tıbbi cihaz kurumundan izin alarak ve sonra parasını ödeyerek alabiliyorsunuz ancak bu ilacın tedavi masraflarına katlanmak mümkün değil. 

Lynparza™ ilacının SGK tarafından yurtdışından ithal edilebilen ve ücreti ödenenler listesine alınmasını talep ediyoruz. 

İlacı bir an önce temin edip kullanmamız gerekiyor. İlacın alternatifi yok. 

Desteklerinizi rica ediyoruz.Bugün ŞEYMA imzanı bekliyor!

ŞEYMA TEPE bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Prostat Kanseri tedavisinde kullanılmak istenen Lynparza SGK Ödenen İlaçlar Listesine Girsin». ŞEYMA ve imza atan diğer 200.334 kişiye katıl.