Pomóżmy Kirze Obiedinskiej z Ukrainy wrócić do swojej rodziny!

Pomóżmy Kirze Obiedinskiej z Ukrainy wrócić do swojej rodziny!

37,369 have signed. Let’s get to 50,000!
Started

Why this petition matters

Started by Paola Binaghi

ITA / RU / ENG

Oleksander Obiedinski, obywatel Ukrainy z miejscowości Czernowice, prosi organizacje humanitarne i liderów politycznych, by pomogli mu znowu zobaczyć się i objąć jego 12-letnią wnuczkę, Kirę.

Od 11 marca, po bombardowaniach, które zniszczyły Mariupol, Ołeksandr nie otrzymał żadnych wiadomości od swojego syna Jauhiena, ojca Kiry i byłego kapitana ukraińskiej drużyny wodnego polo.

Pod koniec marca Kira zdołała zadzwonić do Ołeksandra i poinformować go, że jej tato zginął. Widziała, jak ciało jej ojca zostało załadowane do wojskowej ciężarówki. Udało jej się zabrać jego telefon komórkowy, dzięki któremu może teraz komunikować się z dziadkiem przez kilka minut dziennie.

Po śmierci ojca Kira musiała uciekać z partnerką taty (matka Kiry zmarła przy jej narodzinach), ponieważ przebywanie w Mariupolu było bardzo niebezpieczne. Podczas ewakuacji została ranna i zabrana przez rosyjskich żołnierzy. Najpierw przewieziono ją do wsi pod Mariupolem, a następnie do szpitala w Doniecku.

Kira opowiedziała swojemu dziadkowi, co się z nią stało i przyznała, że ​​bardzo się boi, że zostanie wywieziona do Rosji. Lekarze w szpitalu powiedzieli jej, że zaopiekują się nią, a następnie służby znajdą dla niej nowy dom w Rosji.

Każda wojna to setki niesprawiedliwie cierpiących dzieci takich jak Kira. Możemy zacząć od jej historii i spróbować pomóc tej rodzinie w pierwszej kolejności. Niech Kira i jej dziadek mają szansę, by znowu się zobaczyć.Z waszą pomocą chciałbym sprowadzić małą Kirę do domu. Dziękuję 

37,369 have signed. Let’s get to 50,000!