Petition Closed

Pomóżmy Valentynie i Valerii Kalaitan zostać w Polsce - petycja przeciwko deportacji

This petition had 33,256 supporters


English/Русский

Valentyna i Valeria są siostrami, które wraz z mamą uciekły przed wojną z Mariupola w obwodzie donieckim, gdzie wciąż trwają walki i giną ludzie. W Polsce przebywają od lipca 2014 roku.

Od momentu przyjazdu starają się, by nie musieć wracać na Ukrainę – aktualnie ubiegają się o ochronę międzynarodową, która zapewni im bezpieczeństwo. Obie siostry uczą się w społecznym liceum w Warszawie, gdzie osiągają wysokie wyniki w nauce oraz aktywnie uczestniczą w życiu szkoły; mają tu wielu bliskich przyjaciół oraz życzliwych nauczycieli.

Valentyna i Valeria są osobami niezwykle ciepłymi i utalentowanymi, którym wojna brutalnie przekreśliła możliwość edukacji i prowadzenia spokojnego życia w rodzinnym mieście.

Starsza z sióstr, Valentyna, ma w tym roku maturę, którą pragnie zdać na wysokim poziomie, by móc kontynuować naukę.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie petycji, ponieważ nie zgadzamy się by Valentyna i Valeria byłby ponownie narażone na niebezpieczeństwo.

Społeczność I SLO w Warszawie

ul. Zawiszy 13, 01-167 WarszawaToday: Ignacy is counting on you

Ignacy Stadnicki needs your help with “Pomóżcie nam powstrzymać deportację naszych koleżanek Valentyny i Valerii @UdSC_gov_pl”. Join Ignacy and 33,255 supporters today.