Paralimpik Sporcu Kategorileri; Tüm Yol ve Ultra Maratonlara Açılsın!

Paralimpik Sporcu Kategorileri; Tüm Yol ve Ultra Maratonlara Açılsın!

1.240 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
Başlama tarihi:
Muhatap:
POLITIKACILAR ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Burak Abacıoğlu

Merhaba,

Ben Burak Abacıoğlu. Paralimpik triatlon sporcusuyum ve atletim. Yıl içerisinde bir çok bisiklet, yüzme, yol ve ultra maraton yarışlarına katılmaktayım. Engelli bir sporcu olmama rağmen; kendi özelliklerime uygun koşu bulamıyorum, engel grubuma ait kategori olmadığı için ‘engelsiz’ atletlerle ve sporcularla GENEL KLASMANDA yarışmak zorunda kalıyorum. Artık ben de engelli kategorisinde görülmek ve kendi kategorimde yarışmak istiyorum. Paralimpik kategorilerin, tüm yol ve ultra maraton yarışlarında açılması için sizlerin desteğini almam çok önemli.  Özel sporcular ve tekerlekli sandalye kategorileri bizlerin engel grubuna uymadığı için daima genel klasmanda yer almaktayız. Lütfen bizim hakkımız olanı, kategorimizi almamızda destek olun. Sizlerin desteği ile bir bilinç yaratarak ulusal ve uluslararası tüm yol ve ultra maraton yarışlarında benim gibi sporcular da yer edinebilir, kategoriye dahil olabilir.

Paralimpik bir sporcu olarak benim sizlerden tek beklentim sadece empati kurmanız ve emeklerimizin karşılığında bize bir kategori açılmasına destek vermeniz. Her şehirde, her yarışta bu durumu yaşamak beni inanılmaz derecede yordu, yormaktan da ziyade artık üzüyor. 

Eğer gerçekten başarılıysak, kürsüye çağırılıp onore edilmek için inisiyatif kullanılmasını beklemek yerine, kendi yerimizi görmek en büyük hakkımız. Çok büyük emek vererek bir yarışa katılıyoruz, tıpkı sizler gibi, bizleri de maddi manevi zorlayan bir süreç. Başarılı olmak için bu tempoda olmamız da şart. Çünkü biz sizlerden daha çok çalışmak, daha çok efor sarfetmek ZORUNDAYIZ. 

Genel klasmanda hemen hemen her yarışımda ilk 10’da bulundum, kürsü kaçırdım ya da kürsüde yer buldum. Engelsiz sporcularla yarışarak, daha fazla kürsü almak için çalışıyorum, bu esas amacım, ancak kategori açılması artık bir istek olmaktan çıkıp, gerekliliğe dönüşmüştür. Ortopedik, işitme, görme engeli olan sporcuların; sadece katılımlarını arttırmak için bile bu kategori çalışması gereklidir.

 Bu haklı isteğimde desteklerinizi bekliyorum. 

Saygılarımla,

Burak ABACIOĞLU

PARALİMPİK SPORCU

https://www.instagram.com/abaciogluburak

1.240 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.