Victory

Weterynarz ukarany za pomoc bezdomnym zwierzętom? Żądamy oczyszczenia z zarzutów Pana Artura!

This petition made change with 48,661 supporters!


Czy można ukarać kogoś za pomoc bezdomnym zwierzętom?

Okazuje się, że tak. Weterynarz z naszego powiatu, właściciel Przychodni Weterynaryjnej “Podaj Łapę” - Artur Różycki został ukarany przez sąd karą grzywny w wysokości 700 zł za jego działalność prowadzoną na rzecz bezdomnych.

Pan Artur, na podstawie umowy zawartej z Gminą Wołów i Brzeg Dolny od lat świadczy usługi w zakresie odławiania bezdomnych zwierząt oraz udzielania pomocy zwierzętom, które ucierpiały w wypadkach drogowych. Jego zaangażowanie i działalność zasługują na najwyższe uznanie. Jest to człowiek, który swoją pracę łączy z pasją. Stara się robić wszystko, co w jego mocy, by szybko i skutecznie znaleźć rodziny dla niechcianych i porzuconych stworzeń.

Policja jednak i powiatowy lekarz weterynarii zarzucili mu, że nielegalnie prowadzi schronisko i przewozi zwierzęta bez zezwolenia.

Dlaczego w naszym kraju płaci się karę za bezinteresowaną pomoc zwierzętom? Dlaczego karze się lekarza weterynarii, który z takim poświęceniem pomaga swoim podopiecznym?

Porzucone zwierzęta to problem społeczny, którego rozwiązanie powinno odbywać się w sposób najprostszy, najszybszy i najskuteczniejszy. Działalność lekarza weterynarii Artura Różyckiego miało dokładnie taki charakter, a osobista niechęć urzędnika sprawiła, że został on ukarany za niesienie pomocy.

W związku z tym zwracamy się Powiatowego Inspektora Weterynarii o wycofanie donosu i oczyszczenie z zarzutów doktora Różyckiego.Today: Rafał is counting on you

Rafał Borzyński needs your help with “@PawelHreniak: Żądamy oczyszczenia z zarzutów weterynarza ukaranego za pomoc bezdomnym zwierzętom!”. Join Rafał and 48,660 supporters today.