Okul Öncesi Ders Saatleri 40 Dakika Olsun

Okul Öncesi Ders Saatleri 40 Dakika Olsun

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafına Serap Ercan bu kampanyayı başlattı

Okul Öncesi Öğretmenleri olarak aralıksız 300 dakika (6x50) dakika çalışma durumuna yıllardır çözüm talep ediyoruz.

Bu talebimiz hiçbir zaman duyulmadı. İhtiyaçlarımızı gidermek için bile fırsat bulamadan çalıştık.

Covid-19 salgını nedeniyle okullarda alınan tedbirlerle ilgili yayınlanan resmî yazıda ders sürelerinin 40 dakikayı geçmemesi gerektiği yazarken bizler 50 dakika ders süresi ile çalışıyoruz.

Maskeyle, hiç durmadan 3-4-5 yaş çocukları ile sürekli hareket halinde -ki okul öncesi eğitimde oyun son derece önemlidir- nefes nefese kalarak çalışıyoruz.

Çocukları sıralarına oturtup yönerge verip etkinlikleri kendi kendine yapmasını bekleyemezsiniz okul öncesi eğitimde. Pandemi döneminde bütün bunları görmemezlikten gelerek sürekli tedbirler kapsamının dışında kaldık. Şimdi okullar için alınan tedbirler için gönderilen resmî yazının bizler için de geçerli olmasını istiyoruz.

Zira bizler de Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan öğretmenleriz. Hiçbir yazıda branşımızın adı geçmeden yokmuşuz gibi davranılması motivasyonumuzu azaltıyor. Tedbirler bizim için de geçerli olmalı. Ailemiz, yaşlılarımız var. Okul öncesi eğitim için adalet istiyoruz. Lütfen okul öncesi eğitimde yapılan uygulamaları, etkinlikleri gözden geçirin. 300 dakika boyunca maskeyle sürekli konuştuğunuzu, sesinizi duyurmaya çalıştığınızı, dikkat süreleri yaşları nedeniyle daha kısa olan çocukların sürekli dikkatini çekmeye çalıştığınızı, yeri gelince ihtiyaçlarınızı gideremediğinizi düşünün.

Üstelik bütün branşlarda öğretmenlerin tedbirlere dahil olurken sizin tedbirler dışında tutulmanızın hayal kırıklığını da ekleyin. Okul öncesi öğretmenleri olarak diğer meslektaşlarımız gibi ders sürelerimizin 40 dakika olmasını istiyoruz. 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
1.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.