Kampanya Kapatıldı

NEVSEHİR VALILIGI: Suçlular hakkında gerekli yasal işlemlerin yürütülmesi talebi hakkında

Bu kampanya 7.089 destekçiye ulaştı


T.C.

NEVSEHİR VALILIGI

ÜRGÜP KAYMAKAMLIĞI

NEVSEHIR ve ÜRGÜP MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ve

ÜRGÜP EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ(Cocuk Büro Amirliği)

Konu: URGUP LISESI OGRENCISININ PENCEREDEN ATILARAK ÖLDÜRÜLEN YAVRU KOPEK

 

03.05.2013 tarihinde Ürgüp Lisesi öğrencisi olan 12/C de okuyan (D.U.A) sınıfa getirdiği yavru köpeği, arkadaşlarının ikazlarına rağmen pencereden aşağıya atmıştır.

Hayvan sever kişiler, olayı Ürgüp’teki gönüllülerinden Nuray Temuroğlu ve Feriha Rudal'a bildirmis, okula giden gönüllüler, Öğrencilerin ayaklarında kopeğin baygın yattığını görüp, hemen özel veterinere götürmüşlerdir.

Sonuç olarak;

Emniyet Cocuk büro amirliğinin ,http://www.mevzuat/. adalet. gov. tr/html/20684. html mevzuatın madde 7 b) fıkrası,gereğince olayın aydınlatılmasını,d) ve e) fıkrası gereğince bundan böyle bu tur sucun önlenmesi için çalışmalar yapılmasını talep ediyoruz.

Okul yönetimi ve öğrencilerin hayvan hakları ve sevgisi konusunda bilgilendirilmesini, okullarda bu konuda etkinlikler yapılmasını talep ediyoruz.

***Çocuğun ailesine hayvana çektirilen acı nedeniyle 5199 sayılı yasa madde 14.gereğince idari ceza verilmesini talep ediyoruz.***
Bu konuyla ilgili gereken soruşturmanın yapılması ve olaya tanık olan gönüllülerinin tanıklığının alınmasını talep ediyoruz.

Nevşehir ve ilçelerindeki bütün okullarda hayvan sevgisi ve hakları konusunda "resim, siir vs. gibi yarışmalar ve bilinçlendirme çalışmaları yapılmasını talep ediyoruz.

2004 yılında kabul edilen Hayvanları Koruma Kanunu Kanunun yürürlüğe girmesi ile yasalarımız önünde hayvanların da birer "hak sahibi" olduğu kabul edilmiş, idareye ve yerel yönetimlere de bazı görev ve sorumluluklar verilerek bu keyfi işlem ve eylemlerin önüne geçilmesi amaçlanmıştır.
İşbu dilekçemize konu hayvan itlafının 5199 sayılı kanun hükümlerine, hukuka, ahlaka ve kamu vicdanına aykırılık teşkil ettiği ortadadır. Sayın Makamınızca işbu dilekçemize konu olayın araştırılması, tespiti ve ilgililer hakkında gerekli yasal işlemlerin yürütülmesini talep ederiz.
Dilekçemize 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ile 3071 Sayılı Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun hükümleri gereğince, kanuni süresi içerisinde cevap ve bilgi verilmesini arz ve talep ederiz.
Ad/Soyad
T.C Kimlik No

 Bugün gökçen imzanı bekliyor!

gökçen yücekaya bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «NEVSEHİR VALILIGI: Suçlular hakkında gerekli yasal işlemlerin yürütülmesi talebi hakkında». gökçen ve imza atan diğer 7.088 kişiye katıl.