Kampanya Kapatıldı

Miraz Bebek ve Annesine Özgürlük için Bir İmza da Sen Ver!

Bu kampanya 50.300 destekçiye ulaştı


Please scroll for EN,FR,NL and KU.

Gülistan Diken Akbaba’nın parlamentoda temsil edilen bir partinin ilçe örgütünde yöneticilik yapmaktan başka hiçbir siyasi faaliyeti olmamasına rağmen, terör örgütü üyeliği suçlamasıyla kişisel hakları ve özgürlüğü elinden alındı. 7 aylık bebeği Miraz da onunla birlikte hapiste simdi... Bu durum çok ağır bir insan ve çocuk hakkı ihlalidir.

Miraz henüz süt emme döneminde, bu yüzden annesinden ayrılması düşünülemez. Ayrıca emekleme çağındaki bir bebeğin hapishanenin beton zemininde sağlıklı şartlarda büyüyebileceğini de söyleyemeyiz. Miraz’ın hapishane yemekleri ile beslenerek, oyuncaklardan ve akranlarından mahrum kaldığı mevcut hapishane koşullarında sağlıklı bir gelişim göstermesi beklenemez.

Gülistan'ın davasında aile üyeleriyle yaptığı telefon görüşmeleri ve 13-14 yaşlarında tuttuğu günlükler dahi delil gösterilerek suç unsuru sayılmıştır. Gülistan, Şike, Oda Tv, Balyoz gibi şaibeli davalarla gündeme gelmiş ve kapatılmış olan 16. Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanarak, 6 yıl 3 ay hapis cezasına hükmedilmiştir. Gülistan’ı bebeği Miraz ile birlikte hapse mahkum eden hakim Mehmet Ekinci'nin, soruşturmayı yürüten savcı ve polislerle beraber, FETÖ/PDY örgüt üyeliğinden tutuklu olması da yargılamanın adilliğine büyük bir gölge düşürmektedir. Kapatılmış bir mahkeme ve tutuklanmış bir hakimin kararı ile birçok insan gibi, Gülistan ve Miraz da mağdur durumdadır.

Talebimiz, 19 Şubat 2017'den beri tutuklu olan Gülistan'ın adil bir şekilde yeniden yargılanması ve bu süreçte serbest bırakılarak, Miraz’ın annesi ile birlikte sağlıklı koşullarda, dışarıda büyümesidir.

Siz de kampanyamızı imzalayıp, başka insanların da imzalamasına yardımcı olursanız suçsuz bir kadının ve bebeğinin özgürlüğüne katkıda bulunmuş olursunuz. Özgürlüğe giden yoldaki taşları beraber örmüş oluruz.

Kamuoyunda gündem olan davaların yanı sıra, kamuoyu tarafından pek bilinmeyen benzer birçok davada da çok sayıda insan mağdur durumundadır. Miraz Bebek ve annesi bunun tek örneği değildir. Gülistan'ın yeniden yargılanması bu durumdaki insanlar için emsal olabilir. Bu kampanyayla Miraz’ın, haksızlığa uğramış tüm mahpus annelerin ve cezaevindeki çocuklarının sesi olabiliriz.

#MirazBebekVeAnnesineÖzgürlük

https://www.facebook.com/MirazBebekveAnnesineOzgurluk/?fref=nf&pnref=story

…………

Sign for Freedom of Baby Miraz and His Mother!

Gülistan Diken Akbaba has no other political activity other than being in the management position of a political party which has seats in the parliament, but she was accused of being a member of a terorist organisation and her freedom and her personal rights were taken away. Her 7 month-old baby Miraz is also imprisoned with her in Istanbul. This situation is a heavy violation of human and children’s rights.

Miraz is still in his breastfeeding period, that’s why he cannot possibly be away from his mother. Besides, we it’s not healthy for a crawling baby to grow up on the concrete floor of a prison. The healthy growing of a baby – away from his fellows, toys and being fed with prison food – cannot be expected.

In the case of Gülistan, her phone calls with her family and even her diary from her childhood (13-14 ages) are counted as crime factors and producted evidence. Gülistan was sentenced to 6 years 3months of imprisonment by the 16th Heavy Penal Court with Special Authority, which is associated with controversial cases such as Şike(Chicane), Oda TV, Balyoz(Sledgehammer) and then closed down.

Taking Mehmet Ekinci, the judge who imprisoned Gülistan with her baby Miraz, in with the investigator attorney and police officers for membering FETO/PDY greatly overshadows the justtrial. Like many other people, Gülistan and Miraz, were also victimized by the verdict of a closed court and and imprisoned judge.

We demand the fair re-trial of Gülistan – who was imprisoned since 19th Feb. 2017–and release so that Miraz can grow in healthy conditions outside the prison with his mother.

We ask you to sign and share this petition to help an innocent mother and her baby take a step to freedom. We happen to be gathering the Stones to freedom altogether.

Many people were victimized in similar cases which could not make mainstream news, as well as the cases which became a current issue. Miraz baby and his mother are not the only examples for this victimization. Re-trial of Gülistan can serve as a model for other victims in similar situations. With this petition, you may become the voice of mothers and children victimized and imprisoned.

#FreedomtoMirazBabyAndHisMother

 

…………….

 

Signez pour la liberté du bébé Miraz et sa mère


Bien que Gülistan Diken Akbaba n’avait aucune activité politique à part avoir la responsabilité d’administration dans l’organisation de district d’un parti politique représenté au parlement, elle a perdu sa liberté et ses droits personnels à cause de l’accusation d’être un membre d’une organisation terroriste. Maintenant elle est en prison avec son bébé de 7 mois Miraz, à İstanbul. Cette situation est une violation très sévère de droit de l’homme et des enfants.


Puisque Miraz est encore un enfant nourri au lait maternel, le séparer d’avec sa mère est inimaginable. En plus, on ne peut pas plus dire qu’un bébé qui doit marcher à quatre pattes sur le sol en béton de la prison pourrait se développer en bonne santé. Personne ne peut s’attendre à un développement sain de l’enfant qui est nourri par les nourritures de la prison et qui est dépourvu de ses pairs et des jouets sous les conditions actuelles de la prison.

Dans le dossier de Gülistan, même les journaux intimes que Gülistan avait écrit à l’âge de 13-14 et ses conversations téléphoniques avec sa famille étaient montrés comme la preuve et considérés comme le facteur du crime. Gülistan était condamnée à 6 ans 3 mois de prison par 16éme Cour d’Assises qui avait été fermée et qui avait été venue au premier plan avec les dossiers douteux comme Şike, Oda TV, Balyoz. L’équité de ce procès est discutable, parce que comme le procureur et les policiers qui ont mené l’investigation, le juge Mehmet Ekinci qui a condamné Gülistan avec son bébé à prison aussi est un prisonnier à cause d’être le membre d’organisation FETÖ/PDY. Comme beaucoup de gens, Gülistan et Miraz aussi sont victimes à cause du jugement d’un juge emprisonné’ et d’un court fermé.


Notre demande est que Gülistan qui a été en prison depuis 19 Février 2017 à être jugée encore une fois selon la justice et pendant ce processus à être libre. Nous demandons aussi Miraz à vivre en bonne santé dans les meilleures conditions, à l'extérieur avec sa mère.


En signant et en partageant cette pétition, vous aussi vous pouvez aider une femme innocente et son bébé à retrouver la liberté.


A part des dossiers qui étaient venues au premier plan, dans les dossiers semblables inconnus par l’opinion publique aussi, plusieurs personnes sont victimes. Le Bébé Miraz et sa mère ne sont qu’un exemple. Un nouveau jugement de Gülistan sera exemple pour tous les gens qui sont en même situation. A travers cette pétition, vous pouvez devenir la voix de toutes les mères innocentes et ses enfants emprisonnés.

#LibertePourLeBebeMirazEtSaMere

 

…………….

 

 Geef de vrijheid van baby Miraz en Moeder terug door nu de petitie te tekenen!


Gulistan Diken Akbaba was werkzaam als administratieve leidinggevende in een van de provincies bij een partij die wordt vertegenwoordigd in het parlement, ondanks dat ze geen andere politieke activiteiten heeft, wordt haar persoonlijke rechten en vrijheid uit haar handen genomen, omdat ze wordt beschuldigd van het lid zijn van een terroristische partij.

De nu 7 maanden Miraz is ook met de moeder in de gevangenis, deze situtatie is in strijd met de rechten van de mens en kind!

Miraz krijgt nog borstvoeding en is ondenkbaar om van zijn moeder te scheiden. Ook om aan te denken hoe gezond het kan zijn voor een baby die in zijn kruip periode is om op betonnen vloer van de gevangenis te kruipen en te ontwikkelen!
Miraz baby wordt gevoed met eten in de gevangenis, speelgoed en andere genoten worden beroofd van zijn ontwikkeling in deze ongezonde voorwaarden in de gevangenis!

In de zaak tegen Gulistan zijn alle gesprekken met familie en haar dagboek van toen ze nog 13 – 14 jaar was als belastend bewijs opgesomd.
Gulistan is terechtgesteld in de dubbelzinnige zaken Sike, Oda Tv, en Balyoz die gesloten zijn en is veroordeeld door de 16. Speciale Gemachtigde Strafhof tot 6 jaar en 3 maanden gevangenisstraf!

De donkere schaduw op een eerlijk proces van Gulistan, komt wanneer de rechter Mehmet Ekinci, de aanklager die de onderzoek leidde en de politie die Gulistan en haar baby veroordeelde worden aangeklaagd vanwege lid zijn van de FETO/PDY en worden gedetineerd.

Vele mensen waaronder Gulistan en haar baby worden de slachtoffer van een rechtbank die wordt gesloten en een rechter die de vonnis had uitgesproken wordt ook in hechtenis genomen.

Onze eis is, vanaf 19 Februari, 2017 de gedetineerde Gulistan een nieuwe eerlijk proces krijgt en in deze periode in vrijheid komt zodat ze als moeder van Miraz haar baby kan opvoeden in een gezonde omgeving!

U en uw vrienden kunnen ook iets doen door deze petitie voor de onschuldige Gulistan en haar baby te ondertekenen!
Samen kunnen we een weg aanleggen naar de vrijheid!

Naast de publieke bekende rechtzaken zijn er ook vele niet wetende rechtzaken waar vele mensen de slachtoffer van zijn geworden. Met deze petitie willen we steun voor een nieuw eerlijk proces voor Gulistan en haar baby en een weg openen tot alle moeders en hun kinderen in de gevangenis die onterrecht zijn veroordeeld!

#MirazBabyenMoederVrijheid

 

 …………….

 

Gulistan Diken Akbaba, di partiya ku koma wê di parlamento de hebû de kar dikir.Lê hêzên çekdar yên dewleta Tirk, Gulîstan Diken Akbaba  girtin binçavan û dadgeha Tirk  jî bi behaneya "endmaê rêxistinê ye"tevî  zaroka wê  7 mahî Miraz  girtin û şande girtîgehê.  Zaroka 7 mehî ku hê di dema şîr mijandinê de ye bi dayika xwe re di girtîgehê de tê girtin 

 

Dayika zaroka 7 mehî, Gulîstan jî,  ji ber axftinên bi malbata xwe re, û dema di 13 û 14 saliya xwe de rojnivîs nivîsî ne, wek belge hatin destnîşan kirin û hate girtin. Gulistan,  bi behaneyên wiha arzan û pûç, ji aliyê Dadgeha Taybet ya Cezayê Giran  hejmar 16.  bi cezayê  6 sal û 3 mahan  ceza kir. Gulistan, bi zaroka xwe ya 7 mehî  Miraz re  di girtîgehê de tê girtin.  Dadagehê ku ew ceza erê kir jî, Mehmet Ekincî ye û li gel dozgerên dozê, bi sucdariya FETOcî  hatine girtin.

 

Em daxwaz dikin ku  Gulîstan  bi rengekî adîl werê dadgeh kirin. Gulîstan ji 19ê Sibata  2017an û vir ve girtî ye û gelekî maxdur bûye.  Divê Dayika  Miraz Gulîstan, zaroka xwe li derve û di mercên aram de mezin bike. 

Egr hun ve kampan ma imze bikin û be dostên xwe bidin imze kirin, hunê bibin alîkara ku jineke bê suc hatiye girtin azad bibe. 

Ligel ku gelek doz ji raya giştî re eşkere bûne, gelek dozên wiha yên eşkere nebûne jî hene. Ji ber vê yekê gelek mirov  Maxdur bûne.  Zaroka 7 mehî Miraz û Dayika wê Guulîstan tenê yek ji van mînakan e. Eger  Gulistan werê berdan û bi awayekî adîl werê dariznaidn wê ji bo mirovên din jî bibe mînak. Bi vê  kampanyayê, em dikairn ji bo  Miraz û dayika wê,  û tevahiya  girtiyên mexdur  bibin dengê azadiyê. 

 

#JiboMîrazûDayikawîreAzadî

Not: Kampanyayı imzaladıktan sonra Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak daha çok kişinin duymasını sağlayabilirsiniz. Kampanyanın hızlı paylaşım linki; http://bit.ly/mirazbebekveannesineozgurlukBugün Cengiz Zaza imzanı bekliyor!

Cengiz Zaza Akbaba bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Miraz Bebek ve Annesine Özgürlük için Bir İmza da Sen Ver!». Cengiz Zaza ve imza atan diğer 50.299 kişiye katıl.