Kuleli Askerî Lisesi Eğitim Öğretime Açılsın!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 10.000.


1845 yılından bu yana ordumuzun subay ihtiyacını karşılayan en köklü ve ülkemizin en başarılı kurumlarından olan ve savaş zamanlarında dahi eğitim öğretime ara verilmeyen Kuleli Askerî Lisesi ve beraberinde Işıklar Askerî Lisesi, Maltepe Askerî Lisesi ile Heybeliada Deniz Lisesi'nde, 15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe kalkışması sonrası, maalesef, eğitim öğretime son verildiği malumdur.

Söz konusu hain örgütün askeri okullarla beraber yargı, kolluk kuvvetleri, bakanlıklar, siyasi kademeler vb. devletin birçok kurum ve kuruluşuna sızdığı da bilinen bir gerçektir. Ancak, bu kurumların birçoğu görevlerine, okullar ise eğitim öğretime devam ederken tarihi şan ve şerefle dolu, bünyesinde eğitim görmüş onbinlerce şehit mezun eden askerî liselerimizin hain bir terör örgütü yüzünden kapatılmasının, dahası bu köklü kurumlarda iyi bir eğitim alarak ülkemize hizmet etmek isteyen birçok gencimizin hayallerinin son bulmasının Orta Doğu gibi bir ateş çemberinin merkezinde yer alan ülkemiz adına çok büyük bir kayıp olduğunu görüyoruz.

Nitekim, eğitimin kalitesinin ve süresinin artırılması subaylarımızın çok daha eğitimli, yetenekli ve bilgili olmalarına da katkı sağlayacak, bu katkı, kıta hayatında kendilerine verilen görevlerde de üstün başarı getirecektir. Bu başarı, neticede, ordumuzun ve ordumuza emanet edilen askerlerimizin çok daha verimli bir şekilde hizmet etmelerinde karşılığını bulacaktır.

Askeri okullarımızın kapatılmasının en çok buna sebep olan Fethullahçı Terör Örgütü ve bu örgüte destek sağlayan haricî güçleri sevindirdiğinden bahisle, tekrar eğitim öğretime açılmalarının da en çok FETÖ ve benzeri terör örgütlerine darbe indireceği açıktır. FETÖ ile mücadeleye devam ederken, terör örgütleriyle mücadelede iyi yetişmiş personele her zaman ihtiyacımız olacaktır.

Kuleli Askeri Lisesi mezunu bir Gazi olarak, her sene Gaziler Günü'nde Gazilerimizi, birçok önemli günde Şehitlerimizi prosedür gereği hatırlamak yerine, bu okullardan mezun şehit ve gazilerimizin hatıralarına saygı göstermenin çok daha kayda değer olduğunu düşünüyorum. Bu mirasa sahip çıkarak gelecek nesillere devretmeliyiz. Şehitlerimizin ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimizin aziz ruhlarına saygıyla.