Mezbahalarda acısız kesim için imzala!

Mezbahalarda acısız kesim için imzala!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
TBMM ve tarafına isil soydan bu kampanyayı başlattı

Kesimhanelerde milyonlarca hayvan vahşet ve korku içinde ölüyor. Öleceğini bilerek. Kuzular anasının gözü önünde, anneler kuzularının önünde...

"Hayvan, önce bir bacağından zincirlenerek asılıyor, sonra boynunun  altındaki sinir boydan boya kesiliyor. Derken deri altı dokuları, kaslar, sinirler, damarlar ve gırtlak kesiliyor. Bu acı da tarif edilebilir cinsten bir şey değil. Bunların ardından aniden kan boşalınca, ciddi bir biçimde kan basıncı düşüyor. Dokulara oksijen gidemiyor ve hayvan bunun da acısını yaşıyor. Ardından soluma refleksiyle boynundan akan kanı da ciğerlerine doğru çekip ciğerlerini yakıyor ve üstüne bir de boğulma hissi yaşıyor...Ve Hayvan hareketsiz kaldıktan sonra yapılan EEG çekimleri, beyin ölümü olana dek hâlâ acı çektiğini bilimsel olarak gösteriyor.

Avrupa'da ve bazı müslüman ülkelerde acısız kesim (kesimden önce bayıltmak) zorunlu. Türkiye'de ise hala  gündemde bile değil. 2004’te Diyanet İşleri Başkanlığı “İslam’ın istediği koşullar yerine getirildiği takdirde, acısız kesimin dinen sakıncası olmadığına" dair görüş belirtmiş".Yani bu konuda o canların acılarını engellemek için bir engel yok. Tembelliğinizden başka!

Bir hayvanı acı içinde kesip yemek insanlığımıza hiç yakışmıyor. Bu konuda sen de üzgünsen ve bir şeyler yapmak istiyorsan mezbahalarda yaşanan utanılası koşullar için, cenin derisi kullanımı, kuş ve kaz tüylerinin canlı canlı yolunması, hayvanların yaşam koşulları ve ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesi gibi insanlık dışı uygulamaların iyileştirilmesi ve sonlandırılması için otoriteleri harekete geçirelim... Bu kampanyayı imzalayıp ve paylaşıp mezbahaların durumunum iyileştirilmesine katkıda bulunabilirsin.

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.