Doğrulanmış başarı

+1 Destek Çok Zor Değil ! #İyilikAtölyesiKapanmasın

Bu kampanya 51.783 destekçi ile değişim yarattı!


1,5 yıldır Down Sendromlu bireylerin çalıştığı, eğitim gördüğü, rehabilite olduğu ve sosyal hayata kendilerini eşitlediği İzmir Mavişehir'de yer alan MAVİBAHÇE ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ 'ndeki İYİLİK ATÖLYESİ yüksek kira bedellerinin karşılanamaması nedeniyle kapatılıyor.

Sosyal Sorumluluk projesi olarak başlayan İYİLİK ATÖLYESİ bugüne kadar 40'ın üzerinde down sendromlu çocuğu sosyal hayata Oryantasyonunu sağlarken, Çalışma, Sorumluluk ve Özgüven duyguları ile de down sendromlu bireylere istihdam sağlanmakta.

AVM yöneticilerinin her hangi bir ticari işletmeden beklediği yüksek kira bedeli uygulamasını, sosyal sorumluluk projesi yürüten İYİLİK ATÖLYESİ nden de acımasızca gözetmesi karşısında İyilik Atölyesi kapanma noktasına gelmiştir.

Burada çalışan bireylerin tek beklentileri "+1 fazlalıklarının" olduğu gerçeği ile hayata sıkı sıkı sarılmaları için sebeplerinin olması.

Sizleri, her AVM 'nin kira beklentisi gözetmeksizin gerçekleştirmesi gereken bu tarz sosyal sorumluluk projelerinde yer alan bireylerin temel hak ve özgürlüklerden olan " çalışma hakkı " çerçevesinde bu istihdamdan kopmamaları için imza vermeye ve destek olmaya davet ediyorum.


İyilik Atölyesi bugüne kadar neler yaptı incelemek ister misin?
https://www.instagram.com/iyilikatolyesitr/

İyilik Atolyesi Kapanmasin diyorsan anlık bilgi paylaşımı için; https://www.instagram.com/iyilikatolyesikapanmasin/

Unutmayalım ki bu atölye kapandığında çocuklarımız bu güzellikleri bir daha yaşayamayacak.


Tümer Gülümserler
Sivil Toplum GönüllüsüBugün Tümer imzanı bekliyor!

Tümer Gülümserler bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi: +1 Destek Çok Zor Değil ! #İyilikAtölyesiKapanmasın @MavibahceTr». Tümer ve imza atan diğer 51.782 kişiye katıl.