Kampanya Kapatıldı

Marmaris’teki hayvan katliamını durdurmak için 1 imzanız 1 can kurtaracak

Bu kampanya 3.516 destekçiye ulaştı


Marmaris… Küçük bir tatil beldesi; çevresi ormanlarla ve denizle kaplı sakin bir yer. İnsanlar için tatillerini hatta emekliliklerini geçirmek için eşsiz bir seçenek. Gözünüzde evcil bir hayvan edinip rahatlıkla bakabileceğiniz sakinlikte ve güzellikte bir yer canlanmıştır eminim. Ama şu günlerde ne yazık ki Marmaris hayvan dostlarımız için hiç güvenli bir nokta değil. Sadece son bir ayda 30’a yakın sahipli/sahipsiz kedi ve köpek zehirlenerek öldürüldü. Kabusun özellikle odaklandığı bir nokta var; Sinan Mahallesi 422 sokak ve çevresi…

Köfte ya da tavuk içine gizlenerek sokağa ya da aç hayvanların uğrak noktası olan çöp kutularının etrafına bırakılan zehirli yemler her hafta üst üste masum dostlarımızın canını alıyor. Bu adiliği yapan kişi ya da kişiler artık o kadar cesaretlenir hale geldiler ki insanların evlerinin bahçesine dahi ölüm fırlatmaya başladılar. Bunlardan bir tanesi benim… Kızım Jinx kendi bahçemizde tuvalete çıktığı beş dakika içine yediği zehirli et yüzünden şoka girdi. Biz şanslıydık çünkü Pazar günü olmasına rağmen iki sokak aşağımızdaki veterinerimiz evindeydi ve hemen yardımımıza koşması sonucu Jinx’i kurtardık. Ama Golden Rottweiler Lucky o kadar şanslı değildi… Sevimli Pug Maskot da…

Türk Ceza Kanunu’na göre hayvan zehirlemek hapse varan cezaya sahip. Hele ki özel mülklerin içine zehir bırakmak aynı zamanda insan hayatını da tehlikeye attığı için ceza katlanarak artıyor. Semtimizde bir hayvan seri katili var ve sizlerden onu yakalamamızda bize yardımcı olmanızı istiyoruz. Biliyoruz ki eğer yeterli imzayı toplayabilirsek Marmaris Belediye Başkanı Sayın Ali Acar’ın dikkatini çekebilir ve açık şekilde cinayet işlenerek karanlık bir suç mahalline gelen semtimize gözetleme yapılması için kamera taktırabiliriz.

Biz hayvan dostları olarak bu bölgede birleşmeye ve organize olmaya çalışıyoruz. Halihazırda bunu yapan kişinin kim olduğunu söyleyene 5000 liralık ödül bile konuldu. Sadece Sinan Mahallesi çevresi için değil bütün Türkiye’de belli aralıklarla yapılan hayvan katliamlarına hep beraber sesimizi yükseltip, yöneticilerin dikkatini çekebilmemiz için birleşmeliyiz. Bugün Marmaris yarın belki de sizin bulunduğunuz şehire destek gerekecektir.

Bir imza ile ne yapabiliriz diye umutsuzluğa kapılmayın sakın. Biz halkız ve hayvan severler olarak kalabalığız, özellikle belediye seçimlerinde vereceğimiz oylar çok değerli. Sorunlarımıza önem veren yöneticiler istiyorsak önce sıkıntılarımızı dile getirmeliyiz. Bunu yapabilmek için de birleşmeliyiz.

1 imza 1 can kurtarır. On binlerce yıl önce kurtlardan evcilleştirerek kendimize sadık hale getirdiğimiz, bize aşk ile bağlı bu muhteşem dostlarımız (ve zavallı kedilerimiz de dahil) için lütfen değerli desteğinizi esirgemeyin.Bugün nurettin imzanı bekliyor!

nurettin tan bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Marmaris’teki hayvan katliamını durdurmak için 1 imzanız 1 can kurtaracak». nurettin ve imza atan diğer 3.515 kişiye katıl.