Mardin-Midyat yolu yapılsın, başka Rezan bebekler ölmesin!!!

Mardin-Midyat yolu yapılsın, başka Rezan bebekler ölmesin!!!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.


06.06.2020 tarihinde, Covid-19 salgınının aylar süren evde-kal sürecinin ardından, insan yüzü görebilmek ve olası histeri hastalığını yaşamamak adına aile ziyaretine gittiğimiz Midyat'tan Mardin Merkez'e dönüş yolunda, 60 yıllık mazisi olup şimdiye kadar nice "insan"ın canına mal olmuş, halk dilinde ölüm kavşağı adıyla anılan "Fıstıklı Kavşağı" ile meşhur Mardin-Midyat yoluna, kalbimin meyvesi olan 17 aylık Mehmed Rezan Erdem'imi kurban verdim.

Sayın Cumhurbaşkanı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Karayolları Genel Müdürü ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı; 60 yıl öncesinin standartlarıyla günümüzde nice yürekler dağlamaya devam eden Mardin-Midyat karayolunun yapılması için daha kaç canımızın yitmesi gerekecek?

Sayın yetkililer; bir anne-baba olarak, sadece bir anlığına, Rezan bebeğin sizin çocuğunuz olduğunu düşünmenizi istirham ediyorum. Ne hissederdiniz? Bu yolun yapılması için harekete geçin lütfen, Rezan bebekler ölmesin!!! 15 Temmuz'da gözünü kırpmadan tankların altına yatan aziz ve kahraman milletin evlatlarına güvenli bir yol çok mu görülmektedir? Şimdi vefa vakti!

https://www.haberler.com/mardin-de-trafik-kazasinda-bebek-hayatini-kaybetti-13300152-haberi/