Başarı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, İlhan Varank Yerleşkesi Otobüs Hatlarının İyileştirilmesi

Bu kampanya 275 destekçi ile değişim yarattı!


Bahsi geçen güzergahta kullanılan 21 ve 22 numaralı otobüslerin ders giriş ve çıkışlarına göre yoğunluklarının ayarlanması gerektiği düşünüyoruz. Kampüsün şehir dışına kurulmasıyla birlikte merkezden ulaşımın can sıkıcı anları olduğuna şahit oluyoruz.

21 ve 22 numaralı otobüslerin yolcu taşımada sıkıntılar yaşadığını fark etmeyen yoktur. Pastırma üretiminde Kayseri'ye rakip oluyoruz.

Otobüs hatlarındaki otobüs sayılarının artırılmasını talep ediyoruz.

Yeni Toplu Taşıma Seçeneği

Merkez-Üniversite arasına alternatif toplu taşıma aracının olması gerektiği konusunda çalışmaların yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu sayede şehir merkezindeki öğrencilerin üniversiteye erişiminde konfor sağlanacaktır.
Örneğin:
Alternatif seçeneklerden birisi olarak Banliyo sistemi gibi bir çözüm bulunabilir. Ulaştırma bakanlığı bünyesinde yapılacak bir çalışmayla bu sorunu halledebilirsiniz.

Üniversite-Terminal Direkt Hat

Bu konuda da gün içinde en azından 2 kere olmak şartıyla araç kaldırılabilir. 21 ve 22 numaralı otobüslerle terminale gitmek isteyenlerin şehir merkezini dolaşması kadar olağandışı bir şey olamaz. Hem daha fazla kalabalık oluşturuyor hem de zaman kaybı oluşturuyor.Bugün Halim imzanı bekliyor!

Halim Hatipoğlu bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Manisa Büyükşehir Belediyesi: Manisa Celal Bayar Üniversitesi, İlhan Varank Yerleşkesi otobüs hatlarının iyileştirilmesi». Halim ve imza atan diğer 274 kişiye katıl.