Petition updateMaak de vernieting van ecosystemen -ecocide- strafbaar!Kom op straat voor de natuur!
Stop Ecocide Belgium
May 5, 2023

Beste Suporters, 


Bedankt om onze campagne te ondersteunen!

Sinds we een jaar geleden deze petitie lanceerden is er veel gebeurd. Na de Resolutie in het Parlement in December 2021 heeft een expertencommissie een advies geformuleerd voor het Ministerie van Justitie. Zowel het Parlement als de expertencommissie stellen voor dat België een ambitieuze ecocide-wet opneemt in het herziene strafwetboek. 


Tegen de stem van het parlement en de experten in heeft de ministerraad een zwak wetsvoorstel goedgekeurd in November 2022. In dat voorstel wordt ecocide zo nauw gedefinieerd dat het onmogelijk wordt om gevallen van ernstige natuurschade te vervolgen - de straffeloosheid gaat dus gewoon verder. 


We hebben vandaag een unieke kans om de natuur te beschermen. Het voorstel voor de herziening van het strafwetboek wordt momenteel door de Raad van State bestudeerd en zal in de komende maanden voorgelegd worden aan het Parlement. Het is essentieel dat een krachtigere definitie van ecocide in het wetsvoorstel wordt opgenomen. 


Daarom vragen we je om:

1/ Op 21 mei 2023 op het Poelaertplein met ons mee te lopen in de eerste mars voor biodiversiteit en de erkenning van de ecocide als misdaad. 

Meer info HIER


2/ Onze NIEUWE PETITIE te tekenen, die rekening houdt met de huidige politieke situatie. Deze petitie maakt deel uit van een campagne gedragen door een grote coalitie van organisaties, waaronder ook Stop Ecocide Belgium. Samen voeren we druk uit zodat België een ambitieuze ecocide-wet aanneemt op nationaal niveau, en deze ook voorstelt op internationaal niveau. Jouw stem mag niet ontbreken in deze campagne! 

Copy link
WhatsApp
Facebook
Nextdoor
Email
X