LGS ve YKS tarihleri geri çekilmesin!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.000.


YKS VE LGS TARİHLERİ GERİ ÇEKİLMESİN!

Biz, yüzbinlerce lise öğrencisi, dünyamızın içinden geçtiği bu zorlu günlerde bir şekilde derslerimize çalışmaya ve geleceğimizi şekillendirmemizde rol oynayacak olan sınavımıza hazırlanmaya çalışıyoruz.

Sokağa çıkmanın mümkün olmadığı, her birimizin psikolojisinin ise oldukça kötü etkilendiği bu dönemde aldığımız bir haber hepimizi endişelendirdi, geleceğimize dair kaygılarımızı arttırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün (4 Mayıs) yaptığı bir açıklamayla daha önce 25-26 Temmuz tarihinde yapılacağı YÖK tarafından ilan edilen YKS’nin 27-28 Haziran tarihinde yapılacağını açıkladı. LGS’nin ise 20 Haziran tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

Aceleyle alınmış bir karar sebebiyle yüzbinlerce arkadaşımızın canı tehlikeye atılsın istemiyoruz! Salgının etkisi zayıflatılmadan, sadece “takvime” uymak için bir yeni pandemi dalgasına dahi sebep olabilecek şekilde erken bir tarihte sınava girmek istemiyoruz! Tüm planımızı daha ileri bir tarihe göre yapmışken, bir anda altüst olmak istemiyoruz!

Yüzbinlerce lise öğrencisi güvenle yaşayabilmek için, geleceğine dair kaygılarının giderilmesi için imzanızı bekliyor, istiyor.

Göz göre göre yüzbinlerce gencin hayatının tehlikeye atılmasına izin vermeyin, sesimizi duyun.