Doğrulanmış başarı

Lütfen annemi benden almayın!

Bu kampanya 16.186 destekçi ile değişim yarattı!


Ben Türkiye’de kızıyla yaşayan Türkmenistanlı bir anneyim. Adım Nergis.

Bu kampanyayı 7 yaşındaki kızım başlatmak istedi ama Change.org kuralları gereği 13 yaşından küçükler kampanya başlatamıyormuş. Bu yüzden kampanyayı ben başlatarak kızımın sizlerden isteğini paylaşıyorum. 

Lütfen annemi benden almayın!

Ben Rüya, yedi yaşındayım. İstanbul’da annemle hayata tutunmaya çalışıyorum. Annem Türk Vatandaşı olmadığı için polisler anneme Türkiye’yi terk etmesi konusunda uyarı verdiler.

İstenilen süre bir yıl önce doldu, sebebi annemin fakirliği ve parasının olmaması. Ben şu an birinci sınıfta okuyorum ve annemden ayrılmak istemiyorum. Ben Türk Vatandaşıyım ve sadece bir yabancı olduğu için annemi benden almayın, onu kaybetmek istemiyorum.

Annem "geldiğim ülkede senin için iyi bir koşullar yok ben senin Türkiye’deki huzurunu bozmuş olmaktansa ölürüm" diyor. Lütfen bizi ayırmayın, annem benimle Türkiye’de yaşasın.

Türkmenistan annemin süresi dolmuş pasaportunun yenilenmesi için yardımcı olmuyor, aksine anneme acil ülkeye dönmesi ve Türkmenistan’da iki yıl zorunlu ikamet etmesini söylüyor.

Biz her geçen güne şükrederek yaşıyoruz. Bizim gibi annesi veya babası Türkmenistan vatandaşı olduğu için ülkesi tarafından zorluğa sürüklenen anne ve babaları Türkmenistan’a pasaportunu yenilemek için gidip geri gelemeyen çocuklar varmış.

Türkiye Türkmenistan’a bağımlı mı, neden annem benimle kalamıyor? Bize yardım edecek birileri mutlaka olmalı diye düşünüyoruz. Biz bir aileyiz, bizi aile statüsünde tanıyın lütfen, benim çocukluk hakkımın çiğnenmesine izin vermeyin lütfen.Bugün Nargiza imzanı bekliyor!

Nargiza Altuner bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Lütfen annemi benden almayın! @ailebakanligi @RT_Erdogan». Nargiza ve imza atan diğer 16.185 kişiye katıl.