Kurumlarda, Belediyelerde Açıktan Değil Merkezi Atama ile Personel Alımı Yapılsın

Kurumlarda, Belediyelerde Açıktan Değil Merkezi Atama ile Personel Alımı Yapılsın

Başlama tarihi:
5 Şubat 2021
Muhatap:
Cumhurbaşkanlığı ve
İmzalar: 1.030Sonraki Hedef: 1.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Gamze Koyutürk

Mülakatlar bilindiği üzere personel alımında adam kayırmaya ve torpile yol açmaktadır. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı diğerlerine göre çok daha düşük olan kişiler mülakatta yüksek puanlı kişileri geçerek kadroya yerleşiyor. Hatta bazen KPSS puanı olmaksızın bile günübirlik kişiye özel ilan ile açıktan alım yapılmaktadır.

Mülakata çağırılarak manevi olarak stres altına girmelerinin yanı sıra mülakatların büyük çoğunluğunun farklı illere gitmeyi gerektirmesi sebebiyle maddi olarak da ulaşım, konaklama vb. gibi masraflar yapılmasını gerektirdiğinden zaten işsiz olan gençlerin belini bükmektedir. İş bulmak için çıkılan bu yolda kazanılmayan parayı harcamak aşılması gereken bir yüktür.

Tüm bunların önüne geçmek, adaletli, liyakat esaslı personel temini olabilmesi adına MÜLAKATLAR KALDIRILSIN, AÇIKTAN ALIMLAR SON BULSUN, MERKEZİ ATAMA İLE ALIM YAPILSIN. Merkezi atama ile KPSS'den yüksek puan almış ve kadroyu hak eden gençler mesleğini canla başla yapmaya hazırdır. Daha adaletli bir ülke ile geleceğe umut ışığı olmak için bu kampanyaya desteklerinizi bekliyoruz. 

Saygılar...

Hemen destekle
İmzalar: 1.030Sonraki Hedef: 1.500
Hemen destekle