Kampanya Kapatıldı

Kuşadası'nda Havai Fişek istemiyoruz

Bu kampanya 465 destekçiye ulaştı


AYDIN VALİLİĞİ
KUŞADASI KAYMAKAMLIĞINA
 

                Eğlence, kutlama, açılış ve bunun gibi seremonilerde atılan Havai Fişekler, Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu hassas durum nedeniyle çıkardıkları bomba seslerleri ile insanları,  Kuşadası’nda  bulunan yabancı misafirleri tedirgin ediyor.

Havai Fişeklerin içinde bulunan potasyum, nitret, potasyum klorat, ptosyum perklorat, mangal kömürü, sülfür, sodyum otzalat, aliminyum, demir  tozları gibi kanserojen kimyasallar içerdiği için kanser, astım ve bronşite neden oluyor.

Çıkardıkları yüksek seslerin işitme organlarında hasar oluşturduğu, ayrıca bebek, küçük çocuk ve yaşlılarda tedirginlik ve korku yaşattığı gözleniyor.  

                Bunun yanında gece yapılan Havai Fişek gösterilerinin, Kuşları sağır ettiği, gözlerine zarar verdiği ve kuluçkadaki yavruların yuvalarını terk ettiği biliniyor.

                Sokak köpekleri ve evcil kedi köpekler büyük panik yaşıyor.

                Patlatıldıkları yerin çevresinde yangın riski oluşturuyor.

                Biz aşağıda imzası bulunanlar, tüm bu nedenler ve daha fazlasına neden olan Havai Fişek gösterilerinin yasaklanmasını, yasaklara uymayan ve göz yumanlar hakkında yasal işlem yapılmasını istiyoruz.

                Saygılarımızla.

Latif SANSÜRBugün Latif imzanı bekliyor!

Latif sansür bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Kuşadası'nda Havai Fişek istemiyoruz». Latif ve imza atan diğer 464 kişiye katıl.