Kuşadası'na Bisiklet Yolu İstiyoruz!

Kuşadası'na Bisiklet Yolu İstiyoruz!

Başlama tarihi:
1 Haziran 2020
Muhatap:
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve
İmzalar: 751Sonraki Hedef: 1.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: hasan karan

Tüm dünyada yaşanan covid19 süreci ile toplu taşımaya en uygun ve çevreci alternatif olan bisikletli ulaşım için Kuşadası ilçesinin tüm cadde ve sokaklarını bisikletli ulaşıma uygun hale getirmek.

İlçemizin bir çok caddesinde yeni başlatılmış olan "tek yön" trafik uygulamasında ne yazık ki bisikletli ulaşıma dair hiçbir çalışma düşünülmemiş.Yeni sistemle kazanılan alanlar araçlara otopark yeri olarak kurban verilmiş ve tek yön uygulaması yüzünden trafikte bisikletli olarak eskiye nazaran daha çok araç tacizine maruz kalmaktayız.

Covid19 sürecinde avrupadaki birçok kentte ve başkent Ankara ve İzmir'de yapıldığı gibi ilçemizde de bisikletli ulaşıma olması gerekenden daha fazla önem verilmesi gerektiği kanaatindeyiz.

Seçim sürecinde sözü verilen bisiklet yollarının, sahilde gezinti için değil ,en sağlıklı ve toplu taşımaya karşı en uygun alternatif olan bisikletli ulaşıma uygun halde ivedikle yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Ülkemizin en eski turistik kentlerinden olan Kuşadası, neden tüm dünyanın yaşanan covid19 sürecinde alternatif turizm yollarını ararken doğal güzelliklerini en çevreci şekilde gösterebileceği "Bisikletli Turizm"de öncü kentlerimizden birisi haline gelmesin?

 

Hemen destekle
İmzalar: 751Sonraki Hedef: 1.000
Hemen destekle