Yeşilin ve Mavinin Hayat bulduğu Kocaali İlçemize Kimya OSB kurulmasını istemiyoruz.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.


Kocaaliler ve doğa tutkunları olarak ilçede yapılmak istenen Kimya İhtisas OSB’ye karşıyız.
Söz konusu Kimya OSB girişimin tarım alanlarını, insanların ve diğer canlıların yoğun olarak yararlandığı, İstanbul halkının sağılıklı su ihtiyacını karşılama gayesiyle  kurulmuş melen barajının bulunduğu alanında dahil olduğu su havzalarını ve tüm canlıları hedef almaktadır.
Kimya İhtisas sanayisinin kurulmaması için, sivil inisiyatifi alarak aşağıdaki imza metnini ilimiz Türkiye Kamuoyunu, Sakarya bütününde ve ilçelerimizde duyarlı kurum, kuruluş ve kişilerin dikkatine sunuyoruz..
O nedenle insan ve doğayı bir bütün olarak tahrip ettiği bilimsel verilerle tespit edilmiş “Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin” Başta Fındık tarımı olmak üzere tarım çeşitliliğinin üretim alanı ve Turizm bölgesi olarak bilinen, Yeşille Mavinin hayat bulduğu, Kocaali İlçesine kurulmamasını biz aşağıda imzası bulunan “Meslek Odaları, Siyasi Parti, Sivil Toplum Temsilcileri” ve geçmişimizden bizlere, gelecek nesillerimize ulaştırılmak üzere miras bırakılan doğayı koruyan ve doğaya saygılı bireyler olarak talep ediyoruz.
Kocaali Sivil Toplum Platformu organizasyonunun düzenlemiş olduğu bu imza kampanyasına, İnsana ve bir bütün olarak doğaya saygılı herkesin desteklemesini talep ediyoruz. Kocaali Sivil Toplum Platformu sözcüsü Şerif Sarı