Kedim Taksi ve FİP hastası kediler yardım bekliyor!/Approve Gs 441524 for Veterinary Use

Kedim Taksi ve FİP hastası kediler yardım bekliyor!/Approve Gs 441524 for Veterinary Use

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 35.000.
35.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.
Gilead Sciences ve tarafına Sabiha Işık bu kampanyayı başlattı

Çevremizde çok fazla FİP hastası kedi var. FİP, kedilerde görülen, ölümcül ve bulaşıcı bir hastalık ve dünyadaki kedi nüfusunun yaklaşık %1,4'ünün hayatını kaybetmesinden sorumlu olduğu düşünülüyor.

İnsanlar için geliştirilen GS 441524 adlı ilacın bu hastalığa iyi geldiği saptandı ancak ilaç resmi olarak kedilerde kullanılamıyor. Çünkü ilacı üreten Gilead Sciences, ilacın veterinerlikte kullanımı için ruhsat vermeyi reddediyor. Oysa ilacın bu amaç için etkinliği, saha denemeleri de dahil olmak üzere çok sayıda denemede kesin olarak kanıtlanmış durumda.

Firma ruhsat vermediği için ilacın FDA onayı da yok. Bu nedenle kaçak, el altından satılıyor. GS 441524 ilacı yurtdışından geliyor. Aşırı pahalı satılıyor. Yüzlerce kedi her gün hayatını kaybediyor. Lütfen destek olun sesimizi duyuralım.

Talebimiz Gilead Science'ın bu ilacın veterinerlikte kullanılması için ruhsat vermesi.

Tedavisi mümkünken kedilerimizi uyutup göz göre göre ölmelerine izin vermeyelim. 

English

There are many cats in the world, which are infected by Feline infectious peritonitis (FIP). FIP is a deadly and contagious disease in cats and is thought to be responsible for the deaths of approximately 1.4% of the world's cat population.

The drug called GS 441524, developed for humans, was found to be good for this disease, it cannot be officially used in cats. This is because Gilead Sciences, which manufactures the drug, refuses to license the drug for veterinary use. However, the effectiveness of the drug for this purpose has been proven in numerous trials, including field trials.

Since the company does not give a license, the drug does not have FDA approval. Therefore it is in the blackmarket. The GS 441524 drug comes from abroad. It is sold extremely expensive. Hundreds of cats die every day. Please support us to make our voices heard.

Our request is for Gilead Science to authorize this drug for veterinary use.

While cure is possible, let's not let our cats sleep and die blindly.

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 35.000.
35.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.