Kampanya Kapatıldı

Kızımızın Cenazesini İstiyoruz...

Bu kampanya 11.646 destekçiye ulaştı


Kızımızın cenazesini istiyoruz… 

Gözümüzün nuru KIZIMIZI, EVLADIMIZI,

CANIMIZI MELiHAMIZI bize verin...

10 Kasım 2015 günü Rojava’nın Heseke kentine bağlı, Hol mevkiinde, kızımız Meliha Çürük hayatını kaybetti. Ailesi olarak kızımızın cenazesini istiyoruz. Bunun için, ilk önce Sağlık Bakanlığı’na başvuru yaptık. 23.11.2015 tarihinde bakanlık bizleri Başbakanlık makamına yönlendirdi, aynı gün belirtilen makama dilekçemizi sunduk.

26.11.2015 tarihinde Başbakanlık’tan bize yazılı olarak verilen cevapta; “Suriye’deki mevcut iç durum ve asayişle ilgili gelişmeler nedeniyle, işlem yapma imkanı kalmadığı için, dilekçenizle ilgili olarak Başkanlığımızca herhangi bir işlem yapılamamaktadır” denildi.

27.11.2015 tarihinde Diyarbakır MEYA DER avukatları aracılığıyla Suruç Kaymakamlığı’na başvuruda bulunduk. Şu ana kadar başvurumuza herhangi bir cevap almış değiliz.

Kızımız Meliha’nın cenazesini kendi köyümüze defnetmek istiyoruz. (Erzurum - Tekman - Yoncalı Köyü)

Kendisine karşı son görevimizi yapmak ve kızımızı doğduğu topraklarda uğurlamak en temel hakkımızdır.

Kızımız bizim onurumuzdur! Canımız ciğerimizdir.

Kızımızın bir mezarı olsun istiyoruz. Ailesi olarak onu Toprak ile kavuşturmak ve kendi geleneklerimize, inancımıza göre defnetmek bizim en doğal en insani hakkımızdır.

Tam 31 gündür Melihasız nefes almaya çalışıyoruz. Acımız çok büyük. Yaramız çok derin...

Ancak onun naaşını aldığımızda, gül yüzüne baktığımızda, son bir kez daha kokladığımızda, ailesi olarak ona bir mezar yaptığımızda bir nebze de olsa kalbimiz huzur bulacaktır.

Kızımız kimsesiz değildir. Onu her şeyden daha çok seven ailesi; kardeşleri; yüzlerce akrabası ve de yüzlerce arkadaşı vardır.

Bırakın kızımızı. Kızımızın cenazesini istiyoruz.
Annesi olarak: Kızımın Mezarında AĞIT yakma hakkımı, acımı yaşama hakkımı elimden almayın Efendiler!

Kızımızın cenazesini istiyoruz.

Annesi: İran Çürük, Babası: Selim Çürük ve diğer Çürük aile fertleri… Bugün Selim imzanı bekliyor!

Selim Çürük bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Kızımızın Cenazesini İstiyoruz... @TBMMresmi». Selim ve imza atan diğer 11.645 kişiye katıl.