Kampanya Kapatıldı
Kampanyanın muhatabı: Kültür ve Turizm Bakanlığı ve 5 diğer muhatap daha

ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ'ni YEDİRTMEYİZ :)

İstanbul gibi dev bir metropolde yaşayan insanların sanat tüketme ihtiyacı göz önüne alındığında AKM gibi başka bir merkez yok. Şehrin tam merkezinde olması İstanbul gibi bir şehir için çok önemli. AKM restorasyona alındıktan sonra orada yapılan temsiller Kadıköy Bahariye'deki Süreyya Operasına yönlendirildi. Ancak Süreyya Operası'nda ya AKM'de yapılan temsiller yapılamıyor ya da çok sınırlı kalıyor. Hem kapasitesi hem de donanımı itibariyle. Oysa ki AKM senfoni orkestrasını ağırlayacak büyüklükte konser verebilen, opera, bale temsilleri gerçekleştirilebilen, resim ve heykel sergilenebilen sergi salonu ve tiyatro sahnesiyle kocaman ve nitelikli bir kompleks.

Şubat 2012'de Sabancı Holding ve Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında Atatürk Kültür Merkezi'nin restore işlemlerine ilişkin mutabakat imzalandı.Atatürk Kültür Merkezi'nin 'nin yenileme çalışmalarına Sabancı Holding 30 milyon TL’lik katkı sağladı. Atatürk Kültür Merkezi'nin'nin 29 Ekim 2013 Cumhuriyet Bayramı'nda bitmesi öngörülüyordu. Fakat ne yazık ki Atatürk Kültür Merkezi'ne  henüz bir çivi bile çakılmadı...

Bju kampanya şunlara teslim edildi:
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı
 • AKM birimi
  Kültür ve Turizm Bakanlığı
 • Güzel Sanatlar Birimi
  Kültür ve Turizm Bakanlığı
 • Özel Kalem
  Kültür ve Turizm Bakanlığı
 • Sabancı Vakfı
 • Sabancı Holding


Hülya Duru bu kampanyayı bir imzayla başlattı, şimdi 5.773 destekçisi var. Görmek istediğin değişimi yaratmak için bugün sen de bir kampanya başlat.
Bugün Hülya imzanı bekliyor!

Hülya Duru bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Kültür ve Turizm Bakanlığı: ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ'ni YEDİRTMEYİZ :)». Hülya ve imza atan diğer 5.772 kişiye katıl.