Köpeklerimi Çalan Gebze Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Yargılansın!

Köpeklerimi Çalan Gebze Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Yargılansın!

Başlama tarihi:
15 Kasım 2022
Muhatap:
RECEP TAYYİP ERDOĞAN (T. C. CUMHURBAŞKANI) ve 3 diğer muhatap daha
İmzalar: 10.740Sonraki Hedef: 15.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Pelin

31 Mayıs 2022 Salı günü saat 11.30’da Kadıllı Mahallesi Gebze Kocaeli'ndeki evimize site yöneticisinin şikayeti üzerine Gebze Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden köpek toplama ekibi gelmiştir.

Yine site yöneticisinin yönlendirmesiyle konut dokunulmazlığı ihlali suçunu işleyerek özel mülkümüz olan bahçemize, bizim evde olmadığımız o saatte bize haber vermeden ve izin almadan girmişlerdir.

Veteriner İşleri çalışanlarının konut dokunulmazlığı ihlali suçunu işlediği bahçedeki kamera kayıtlarıyla açıkça görülmektedir. Bahçemizdeki kulağı küpeli ve kısır 3 Numara isimli köpeğimizi ve yine uzun zamandır bizim gözetimimizde olan bakımları, tedavileri, kısırlaştırmaları bizim tarafımızdan yapılan isimleri Çakır ve Delifişek olan diğer iki köpeğimizi alıp götürmüşlerdir. Üç köpeğimizin başlarına ne geldiği hakkında en ufak bir bilgimiz yok! O günden beridir köpeklerimizden haber alamıyoruz! Köpeklerimizle ilgili kayıp ilanı... 

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Madde 6 gereği köpekler alınıp gerekli tedavi, kısırlaştırma ve aşılama işlemleri yapıldıktan sonra tekrar alındıkları yere geri bırakılmalıdırlar, ancak hayvanlarımız alındıkları yere geri bırakılmamıştır. Yukarıdaki metinde geçen olaylarda sorumluluğu bulunan dört kişiyle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduk, fakat Gebze Kaymakamlığı Gebze Veteriner İşleri Md. hakkında soruşturma izni vermedi ve savcılık da olayın üzerini kapatmak için kovuşturmaya yer olmadığı kararı çıkardı.

Bu yasa dışı olaylar zincirinde sorumluluğu bulunan tüm kişi ve kurumların gerekli cezayı almaları için sonuna kadar mücadele ediyoruz. Lütfen imzalarınızla siz de bu konuda bize destek olun!

Hemen destekle
İmzalar: 10.740Sonraki Hedef: 15.000
Hemen destekle

Karar Vericiler

  • RECEP TAYYİP ERDOĞANT. C. CUMHURBAŞKANI
  • Mehmet Ali ÖzyiğitGebze Kaymakamı
  • Erdal KuruçayGebze Cumhuriyet Başsavcısı
  • Zinnur BüyükgözGebze Belediye Başkanı