İzmir Güzel Koksun

İzmir Güzel Koksun

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.000.
25.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ve tarafına Sinem Kocyigit bu kampanyayı başlattı

Sevgili İzmir Halkı,

Yazın başından beri İzmir'de dayanılmaz bir koku var. Önceleri evimin yanındaki inşaattan kaynaklandığını düşündüm.Yani Buca'da bizim mahalle kokuyor sandım sıcaktan dolayı. Ancak gezdikçe farkına vardım ki Karşıyaka taraflarına kadar koku var.

Biraz da internetten yapmış olduğum araştırmalarıma dayanarak İzmir’in bu problemi yeni yaşamadığını farkettim. İzmir körfezlerinden kaynaklı belirtilen bu koku Halkapınar'da varolurken şimdi her yer kokuyor!

Ben de bu mağduriyeti Buca da yaşıyorum. Yalnız Buca koksa yine iyi, her yer kokuyor!

Güzel İzmirim der yaşarız güzel İzmir'de 

Fakat durum oldukça rahatsız etmeye başladı. Geceleri sabahları öğlenleri evimizin içlerine kadar yayılıyor.Sabahları kokuyla uyanıyorum. Neler oluyor?

2000 senesinde başlatılan @İzmirKokuyor adlı kampanya başlatılmıştı. Şimdi de bu kampanya için hem İzmir halkı hemde yetkili kişilerden destek bekliyorum.

Güzel İzmir'de güzel güzel nefes almak varken neden kokudan nefeslerimiz kesilsin?

Yanık kokusu, çöp kokusu, idrar kokusu karışımı değil doğanın kokusuna ihtiyacımız var! Sağlığımız için temiz havaya ihtiyacımız var. Ben Buca'da yaşayan bir vatandaş olarak özellikle belirtmek isterim ki Buca doğasını koruyan bir yer ve İzmir'in hiçbir yeri gibi maalesef buraya da hiç yakışmıyor .

Lütfen daha duyarlı olalım. Çöp kutularının kapaklarını kapalı tutalım. Çevreyi temiz tutalım. Sağlığımız için elimizden geleni yapalım. Bu bize düşen görev.

Çevre kirliliği hakkında özellikle çöp kutuları için daha hızlı bir düzenlemenin İzmir'in her yerinde gerçekleşmesini yetkili kuruluşlardan rica ediyorum. Bu hepimizin yaşadığı bir problem ve ciddi anlamda rahatsız olanlardanım.

Senelerdir yaşanan problem artık kesin çözüme ulaşsın. İzmir kokmasın! 

Kendine değer veren, sağlığının kıymetini bilen, çevreyi seven ve temiz tutan tüm bireylere, tüm yaşlara hitaben bu kampanyayı başlatıyorum.

Hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Yetkililerin sesimizi duyacağı takdirde hızlı ve kesin çözüm üreteceğine inanıyorum.

Sevgi ve sağlıcakla kalın...

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 25.000.
25.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanya Change.org’da en fazla imzalanan kampanyalardan birisi olur.