Karantina sağlıklı atları öldürmesin!

Karantina sağlıklı atları öldürmesin!

Başlama tarihi:
22 Aralık 2019
Muhatap:
İstanbul Valiliği ve
İmzalar: 30.842Sonraki Hedef: 35.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Biz Adalılar,  Adalar’da doğa ile iç içe, kedisi, köpeği ve atlarıyla bir SİT alanı içinde yaşadığımızın bilincindeyiz ve son günlerde yaşanan gelişmelerden kaygılıyız.

İstanbul Valiliği tarafından alınan üç aylık karantina kararı, sağlıklı atların da ölüme terk edilmesi anlamına gelmektedir. Hareket ederek yaşayabilen sağlıklı atlar, hareketsizliğe mahkum edilmişlerdir. Onların hayatını kurtarmak için acilen şu önlemlerin alınmasını istiyoruz:

1-) Günlük asgari hareketlerini yapamayan atların ayaklarında ahır şişleri başlamıştır, hareket ve dolaşım sistemlerinde geri dönüşü olmayan hasarla, sakatlıklar ortaya çıkacaktır. Enerjilerini yürüyerek atamayan atların sinir sistemleri de bozulmaktadır. Bu nedenle sağlıklı atların hareket edebilmeleri sağlanmalıdır.

2-) Ormanda atların dolaşabilmesi içim sınırları belirli bir padok alanı belirlenmeli ve sağlıklı atların orada dolaşması sağlanmalıdır

3-)Hastalık şüphesi olan atlarla sağlıklı atların birarada karantina altında tutulması kabul edilemez. Hepsinin öleceği endİşesi içindeyiz.

4-) Derhal bir veteriner hekim grubu Adalar’a gelmeli ve sağlıklı atların yaşaması sağlanmalı ve kamuoyu bu konuda düzenli aydınlatılmalıdır.

 

Hemen destekle
İmzalar: 30.842Sonraki Hedef: 35.000
Hemen destekle