İstanbul’a Gökkuşağını Geri Getirmek İçin İmzacıyız!

İstanbul’a Gökkuşağını Geri Getirmek İçin İmzacıyız!

2.034 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
Başlama tarihi:
Muhatap:
T.C. istanbul valiliği

Bu kampanya neden önemli?

Bu yıl 24-30 Haziran tarihlerinde, 27. kez gerçekleşecek İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamındaki Onur Yürüyüşü’nün gerçekleştirilmesi için imzacıyız! 

İstanbul Valiliği tarafından son 4 yıldır “güvenlik” gerekçesiyle yapılmasına izin verilmeyen, on binlerce kişiye ulaşan kalabalıkla, barış içinde gerçekleşen İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü için bu yıl da sokaklarda olmak istiyoruz. 

Ankara Valiliği'nin LGBTİ+ etkinlikleri yasağının kaldırılmasının İstanbul’a da örnek teşkil etmesi temennimizle, toplantı ve gösteri yürüyüşü yapmak anayasal demokratik bir hak olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasası uyarınca izne tabi olmadığını, bu hakka dayanarak, 2003 yılından beri her yıl Haziran ayının son Pazar günü, İstiklal Caddesi’nde İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü gerçekleştirildiğini bir kez daha hatırlatırız! 

Onurlu bir yaşam sürdürmek insan haklarına dayalı demokratik bir toplumda her bireyin hakkıdır.

Barış içinde bir arada ve huzurla yaşayabileceğimiz bir ortamı tesis etmekle sorumlu olan başta İstanbul Valiliği  olmak üzere tüm ilgili devlet aygıtlarını, anayasal hakkımızı güvenle kullanmamız ve İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nün önceki yıllardaki gibi tüm renkleriyle gerçekleştirebilmesi için göreve çağırıyoruz.

Sesimize ses katmak ve bir arada olmak için, 27. İstanbul LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’nün tüm renkleriyle gerçekleşmesi için İstanbul Valiliği’ne yaptığımız çağrıya sen de katıl, bir imza ver, kampanyayı duyur, destek ol!

2.034 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.