İstanbul 3. Havaalanının Adı Atatürk Olsun

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.000.


3. Havaalanıyla İstanbul Atatürk Havaalanı'nın kapatılacağını ve Millet Bahçesine dönüştürüleceğini bizzat Cumhurbaşkanı söylemiştir. Gerekçe olarak da İstanbul Atatürk Havaalanının ihtiyaçlara cevap veremediği ve yetersiz kaldığı ileri sürülmektedir. Bu durumda yeni bir havaalanına geçişe diyecek bir şey olmayabilir. Ancak, bu bir taşınma, bir geçiş ve bir yer değişikliğidir.

BU NEDENLE İSİM DEĞİŞTİRİLEMEZ, BAŞKA BİR İSİM VERİLEMEZ, YENİ BİR İSİM ARANAMAZ.

3. Havaalanının isminin yine ATATÜRK HAVAALANI olarak korunması, siyasi olduğu kadar, hukuki hatta ahlaki bir zorunluluktur.

29 Ekim 2018'de, Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti kendine yakışanı yapmalıdır. İstanbul 3. Havaalanının adı ATATÜRK olmalıdır.

Aşağıda adı-soyadı ve imzaları bulunan bizler bu konudaki kararlılığımızı bildiririz.Bugün Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi imzanı bekliyor!

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «İstanbul 3. Havaalanının Adı Atatürk Olsun». Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi ve imza atan diğer 316.111 kişiye katıl.