AUZEF ve ATAAÖF SINAVLARI ÇEVRİMİÇİ OLSUN

AUZEF ve ATAAÖF SINAVLARI ÇEVRİMİÇİ OLSUN

279 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ve tarafına Senem Türkoğuz bu kampanyayı başlattı

Auzef ve Ataaöf öğrencileri -genel olarak- ikinci üniversitesini okumakta yahut yapmak istedikleri meslekler için bir umut olarak okullarınızın bu programlarını uygun görmekte veya kişisel gelişim için okumaktadır. Belli bir seviyeye gelmiş, zihinsel gelişimlerini tamamlamış, ahlak kavramını bilen insanlar çoğunluğu oluşturmaktadır. Şayet incelerseniz öğrencilerinizin çalışan, evli ve hatta çocuk sahibi olanlarına sıkça rastlayacaksınız. Bu zorlu yaşam şartlarına sahip ülkede, insanların üzerinde bunca sorumluluk ve yoğunluk varken bir taraftan da okumaya çalışan insanlar olduğunu göreceksiniz.

 Fakat bu yüzyüze sınav diretmeleriniz -hele ki eğitimlerin tamamının online olduğu fakültelerde- insanları mağdur etmektedir. Ülkedeki çalışma şartlarının patronların insafına ve egolarına göre biçimlendiği, sağlıkları için elzem izinlerin bile çalışanlara kullandırılmadığı ve işlerinden atılma tehdidi ile karşı karşıya kaldıkları bir sistemde yaşadığımız gözardı edilmektedir.

 İnsanların planladıkları işlerini, iş seyahatlerini, tatil planlarını öngörülmesi mümkün olmayan aksaklıklar dolayısıyla -kar yağışı, sel vb.- sürekli olarak sınav tarihlerine göre planlaması imkansızdır. Ülkenin her yerinden öğrencileriniz olduğunu ve ülkenin sadece büyük şehirlerden oluşmadığını, sınav günleri bir doğa felaketi olmasa dahi insanların eziyetler çekerek okullara ulaştığını hatırlatmak isteriz. Tek sorumluluğu okuluna gitmek ve ders çalışmak olan liseden yeni mezun, üniversite hayatına başlayan öğrencilerle, ATAAÖF ve AUZEF’in öğrencilerini bir tutmanız ne adalet anlayışına ne de eşitlik ilkesine sığmaktadır.

 Ayrıca yurtdışına çıkacak/yerleşecek, dönem dönem işi gereği farklı şehirlerde ve ülkelerde bulunmak zorunda olan öğrencilerinizi de yok saymanız yukarıda belirttiğim eşitlik ilkesi ve adalet anlayışına tamamen ters düşmektedir.

Ve  içinde olduğumuz son yıllarda, COVID 19 gibi ölümcül bir salgın varken bu uygulamaya hala geçmemiş olmanız, sergilediğiniz tutumunuz disiplinli ve markanızı korumaya çalışan örnek birer okuldan ziyade; yeniliklere kapalı, zamanın gerisinde ve öğrencileri hiçe sayar niteliktedir.

 Binlerce öğrenciye online olarak eğitim verebilecek altyapıya sahip bu fakültelerin, ‘’TÜM EĞİTİM SÜRESİNCE’’ sınavlarının da online yapılması kararının verilmesini ivedilikle talep ederiz.

279 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.