İsrail Ordusu Tarafından Öldürülen Filistinli Muhabir Şirin Ebu Akile için Adalet.

İsrail Ordusu Tarafından Öldürülen Filistinli Muhabir Şirin Ebu Akile için Adalet.

Başlama tarihi:
12 Mayıs 2022
İmzalar: 104.818Sonraki Hedef: 150.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Español

Adım Jalida Ahmed Baba, 11 Mayıs'ta İsrail ordusu tarafından öldürülen Filistinli gazeteci Şirin Ebu Akile'nin cesaretine hayranlıkla büyüyen Saharawi kökenli bir vatandaşım.

Onun sayesinde, her zaman yakından takip ettiğim Filistin'deki işgal sürecini tanıdım ve daha fazla bilgi edindim. Dünya çapında milyonlarca Arap için bir örnek olan Şirin Ebu Akile, Jenin Mülteci Kampı’ndaki ayaklanmaları takip ederken İsrail güçleri tarafından vahşice öldürüldü. İsrail güçleri, uluslararası kimliğine rağmen gazeteciyi "kasten" ve "soğukkanlılıkla" vurdu. Bu suçun soruşturulmadan kalmasına izin veremeyiz, sorumluların adalet önüne çıkarılmasına ve buna göre yargılanmasına ihtiyacımız var.

Bu vahşi suçun arkasındakileri tespit etmek ve en kısa sürede adalete teslim etmek için, tüm ilgili makamların acilen bağımsız bir uluslararası soruşturma başlatmasını talep eden bu kampanyayı imzalamanızı rica ediyorum. 

Saharawi kökenli bir vatandaş olarak, bu cinayetleri görmek kalbimi acıtıyor çünkü ailemin yaşadığı mülteci kamplarında bunun her gün olabileceğini hissediyorum. Bu nedenle acilen sesimizi yükseltmeli ve Şirin Ebu Akile için adalet talep etmeliyiz. Bu suç, BM tarafından cezalandırılmadan öylece kalmamalı. İsrail ordusunun gazetecilere ve sivillere karşı işlediği acımasız hak ihlallerine karşı tüm AB ülkeleri harekete geçmeli.

FİLİSTİNLİ MUHABİR ŞİRİN EBU İÇİN ADALET İÇİN ŞİMDİ İMZALAYIN VE PAYLAŞIN 

Şirin Ebu Akile'nin başarılı çalışmaları sayesinde, çok küçük yaşlardan itibaren, birçok Avrupa medyası için "alakasız" olarak kabul edilen konulardan haberdar oldum. Shireen'in öldürülmesi, basın özgürlüğüne ve Filistin ve işgal karşısında direnen, hayatta kalan tüm insanlar hakkındaki nitelikli bilgilere doğrudan bir saldırıdır. 

Bu suçun cezasız kalmasına izin verirsek, dünyaya Filistinli gazetecilerin ve yurttaşların, herhangi bir cezası olmadan öldürülebileceğine dair korkunç bir mesaj göndermiş olacağız. Sirin'i bir daha asla ekranda göremeyeceğimize hala inanamıyorum ve bunun Filistin'de veya Batı Sahra'da tekrar olacağı korkusuyla yaşıyorum. Yine de, Sirin için hala adaleti sağlayabileceğimizi ve Filistin halkına karşı işlenen bu suçları önlemek ve basın özgürlüğü için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı düşünerek teselli buluyorum. 

Sirin Ebu cinayetiyle ilgili acilen şeffaf bir soruşturma başlatılması için ilgili makamlardan talepte bulunan bu kampanyayı imzalayıp paylaşın >> 

Desteğiniz için teşekkürler.

Hemen destekle
İmzalar: 104.818Sonraki Hedef: 150.000
Hemen destekle