Bodrum Dolphin Park Kapatılsın

Bodrum Dolphin Park Kapatılsın

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
İsmet Parmak (Dolphin park sahibi) ve tarafına Ebru Arzum bu kampanyayı başlattı

Yunuslar, gelişmiş benlik duygusuna sahip, özgürlüğüne düşkün, çok zeki ve güçlü hayvanlardır; bu yüzden intihar etmeye karar vermedikçe kolay kolay ölmezler. Ancak intihar etmeye karar veren bir yunusu kimse kurtaramaz! Çevrelerine gönderdikleri ses dalgaları ve onların yansımasıyla hareket eden yunuslar için “ses dalgalarıyla görüyorlar” demek yanlış olmaz.

“Yunus parklarında” ölen yunusların sadece özgürlüklerini kaybettikleri için değil, aynı zamanda o havuzlarda oluşan yoğun ses dalgalarının yarattığı gürültüden çıldırıp intihar ettikleri doğrulanmış bir bilgidir. Kısacası, yunus parkları, yunuslar için birer işkence kampıdır ve kapatılmalıdır. Kesinlikle, yenileri açılmamalıdır.

Birkaç saatlik zevk için yunusların intiharına sebep olanları bu konuda bilgilendirmeli, bütün canlar gibi yunuslara ve hayatın kendisine destek vermeliyiz, diyorsanız: Siz de imza kampanyasına katılarak sesimizi duyurmamıza katkıda bulunun.

Bodrum'daki “Yunus Parkı”, Yunusların kendi doğal hayatında yaşaması gerektiğini savunan vatandaşlar, yaptıkları eylem ve imza toplama kampanyalarıyla bu taleplerini işletmelerin olduğu belediyelere iletiyorlar. Bodrum'da düzenlenen bu kampanyaların ardından Bodrum Belediyesi Güvercinlik'te bulunan Yunus Parkının işletme ruhsatını iptal etmişti. Yunus Parkı sahibi İsmet Parmak'ın durumu mahkemeye taşıması sonrasında Muğla 2’inci İdare mahkemesince yürütmeyi durdurma kararı alındı. Konuyla ilgili yunus parkı sahibi İsmet Parmak " Türkiye Cumhuriyeti kanunlarla yönetilen bir ülkedir. Hangi vatandaşın üstüne kayıtlı olan, bakmakla yükümlü olduğu bir hayvanı alınabilir. " "Bu yunuslar doğal hayatta yaşayamaz" gibi açıklamalarla kazanmıştır ve yunusların burada mutlu olmadıklarını, aksine onlara işkence edildiğini bilmeyen ziyaretçilere yunus parkı yeniden açıldı.

 Güzel Bodrum'umuzun denizinde sınırlı alanda yaşayan , denizi gören ama file içinde hapsolmuş yunusların doğal yaşama dönmesini ve bu işletmenin kapatılmasını, yunusları intihara sürükleyen bu esareti sona erdirmek için başlattığım imza kampanyasını destekleyeceğinizi umuyorum. 

Dilekçeye imza atarak başta Başbakanlık, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve diğer ilgili bakanlıklar olmak üzere, Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet ARAS ve Bodrum Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Sayın Ahmet MANAP'tan hayvanlar dahil bütün canlara ve hayata saygı duyan öz kültürümüze ters düşen bu duruma son vermelerini isteyebilirsin.

Umut veren bir örnek olarak; Kaş’taki yunus parkında bir zamanlar tutsak edilmiş Tom ve Misha adlı iki yunusun, Türkiye’den ve dünyadan pek çok sivil toplum kuruluşunun girişimiyle, önce rehabilitasyona alınıp sonra özgürlüklerine kavuştuğunu duyduğumuzda çok sevinmiştik. Tom ve Misha, onların özgürlüğü için sesini yükselten sizler sayesinde halen denizlerde özgür.

Şimdi, ne vicdana ne de insanlığa yakışan bu manzarayı sadece üzülerek seyretmek zamanı değil. Çaresiz değiliz. Kendini tabiatın efendisi sanarak hayvanlara eziyet edenlere 'DUR!' demek, “Yunus Parkı”nda yaşanan bu zalim uygulamanın sona erdirilmesini sağlamak için sen de bir imza verebilirsin.

Yunuslara Özgürlük Platformu, ProWal, Dolphin Angels ekibi, Sivil toplum kuruluşları, Hayvanları koruma dernekleri ve kuruluşları, hayvansever topluluklar ve duyarlı vatandaşlar, bunca hukuksuzluğa konu olan bu işletmeye kesinlikle ruhsat verilmemesi için başvuralım.Yunuslara karşı yapılan bu işkenceye karşı birleşirsek, yunusları kurtarmamız mümkün. Mümkün!

Sevgiler

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.