Kampanya Kapatıldı

İrfan Şahinbaş Sahnesi'ndeki Ağaç Katliamına Dur de #İrfanŞahinbaşSahnesineSahipÇık

Bu kampanya 3.824 destekçiye ulaştı


Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne ait bir arsadaki kamelya ve ağaçlar, aynı arsanın devamına iş merkezi inşa eden firma yetkilileri tarafından söküldü. 

Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi çalışanları, firma yetkililerinin mahkemelik olan arsada gerçekleştirdiği yıkıma tepki gösterdi.
İddiaya göre, İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'nin bulunduğu arsanın bitişiğinde bulunan alanda, iş merkezi inşa eden bir firmanın yetkilileri, gece saatlerinde iş makineleriyle girdikleri alanda bulunan kamelya ve ağaçları söktü. Tiyatro çalışanları, yıkıma karşı çıkan güvenlik görevlilerinin tehdit edildiğini söyledi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Devlet Tiyatro Sanatçıları Derneği yönetim kurulu üyesi Akif Yeşilkaya, “Yıllar önce yapılan parselizasyon çalışması sonucunda oluşan bir hatadan kaynaklanan hukuksal bir süreç devam ediyor. Bu henüz tamamlanmamış bir süreç. Danıştay’ın yakın bir zamanda yürütmeyi durdurmuş olduğu halde yan tarafta bir iş merkezi yapılıyor. Bu iş merkezini yapan firma ve kişiler gece geç bir saatte iş makineleriyle beraber Devlet Tiyatrosu'na ait olan alana girip bir yıkımı gerçekleştirdi. Bunu anlamak ve kabul etmek gerçekten mümkün değil. Çünkü, bu kişiler iş makineleriyle hukuka aykırı bir uygulama yaptı. Üstelik bu alanı korumaya çalışan güvenlik görevlilerimizi de tehdit ettiler. Bu kampüsün bu kadar acımasızca bu hale getirilmesinden dolayı, sanatçısından memuruna, teknik kadrosuna kadar Devlet Tiyatrosu'nda çalışan herkes üzüntü içerisinde. Bu hukuk dışı uygulamanın bir an önce durdurulmasını ve yapılan yanlıştan geri dönülmesini istiyoruz” dedi.Bugün irfan imzanı bekliyor!

irfan şahinbaş bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «İrfan Şahinbaş Sahnesi'ndeki Ağaç Katliamına Dur de #İrfanŞahinbaşSahnesineSahipÇık». irfan ve imza atan diğer 3.823 kişiye katıl.