Petition updateRed de prachtige bomen(diversiteit) van OegstgeestNieuwe ronde, nieuwe kansen
Cathelijne FilippoNetherlands
Nov 7, 2018

En dan is er opeens een wel heel hoopgevend, nieuw inzicht: de bomen van de Violenlaan raken het riool helemaal niet! Kunnen deze prachtige Esdoorns dan toch worden gered?

Een goede reden voor een brief aan de wethouders:

"Geachte heer Nieuwenhuis en Mevrouw  Sahin,

Nieuwe ronde, nieuwe kansen?
Zoals u wellicht weet zijn de rioolwerkzaamheden in de bloemenbuurt gestart. De Violenlaan is als eerste aan de beurt, de laan waar 6 prachtige oude esdoorns voor de authentieke buurtsfeer zorgen. Helaas werd in de gemeentelijke informatiebijeenkomst van 8 oktober duidelijk, dat deze bomen niet konden blijven staan , terwijl ze nog een lange levensduur hebben.  De reden hiervoor is dat ze aanzienlijke schade in het wortelstelsel zouden oplopen  bij het maken van de aansluitingen naar de appartementen van de Lelielaan, die onder de bomen door lopen.
Met belangstelling volgen wij het proces van de werkzaamheden. Er werd een diepe sleuf van minimaal 2 meter diep en 2 meter breed gegraven waar het riool wordt vervangen. Het riool was hard aan vervangen toe, dat staat buiten kijf. Maar wat schetst onze verbazing? Er was langs de graafranden geen boomwortel te zien, bij geen enkele boom van de eerste rij van zes bomen.
Navraag gedaan bij de rioolwerkers. Nee ze waren inderdaad niet verder gaan graven dan tot aan de boomwortels. De leidingen die er zouden moeten lopen, liepen er niet.  De rioolafvoer lag aan de andere kant van het appartementen gebouw, zijde Lelielaan. Dat kon de gemeente niet weten. Zij moesten afgaan op oude kaarten, en in de praktijk blijkt het nu anders.
Nu hebben we  een nieuwe situatie!
Het argument om de bomen te kappen omdat er leidingen onder de bomen vervangen moesten worden is weggevallen.  Er is opeens geen probleem.  Het is dus niet nodig de bomen te kappen.
Mijn vraag aan u is wat u gaat doen met deze nieuwe situatie?
Wij verwachten van  een groene gemeente een koerswijziging voor de Violenlaan.  Natuurlijk houden we  de vraag open voor de volgende bomen die in een andere positie verkeren,  maar de Violenlaan is een laan waar niemand last heeft van de bomen en elke boom die we kunnen sparen is er één.
Wij willen u tevens informeren dat wij inmiddels een petitie zijn gestart om de bewuste inwoners van Oegstgeest een mogelijkheid te bieden de gemeente op te roepen tot duurzaam behoud en beschermend beleid  ten aanzien van de gezonde bomen in Oegstgeest.  Om een kijkje te nemen nodigen wij u uit om te surfen naar https://www.change org/p/info-oestgeest-nl-red-de-prachtige-bomen-diversiteit-van-oegstgeest. Als het goed is, ontvangt u in uw inbox meldingen wanneer de petitie mijlpalen bereikt.
 
Uw antwoord tegemoet ziende,
Sarah Marianne den Hollander, bewoonster Ridderspoorlaan
mede namens Klaske van der Mandele, appartement eigenaar Akeleilaan, Cathelijne Filippo, inwoonster Oegstgeest Nieuw Rhijngeest en Marcela Cazau, bewoonster Lelielaan."

Copy link
WhatsApp
Facebook
Nextdoor
Email
X