İnşaatı yarım kalan Yeni Bodrum Devlet Hastanesi tamamlansın

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 5.000.


Dünyada ve ülkemizde devam eden korona virüsü salgını nedeniyle, kamuya ait sağlık kurumlarının önemi çok artmıştır. Bodrum’da 1 adet devlet hastanesi, 2 adet özel hastane faaliyetlerine devam etmektedir.

Son yıllarda Ege Bölgesi'nin en çok göç alan şehirlerinden Bodrum’da maalesef mevcut sağlık kuruluşları yetersiz kalmaktadır.

Devlet hastanemiz fiziki yapısı ve hasta kabul ve tedavi olanakları açısından ihtiyacı karşılamaktan uzaktır. Özel Hastanelerin tedavi ücretleri yüksek olduğundan emekliler, SGK kapsamı dışında kalanlar ve ücretli çalışanların maddi açıdan özel hastaneleri kullanmaları mümkün değildir.

Bu öngörüler Sağlık Bakanlığımız tarafından zamanında değerlendirilmiş, Bodrum’un nüfus artış hızı da dikkate alınarak 150 yataklı YENİ DEVLET HASTANESİNİN  ihalesi yapılarak, kaba inşaatı 2 yıl önce bitirilmişti. Ancak  İnşaat kaba haliyle iki yıldan bu yana kaderine terk edilmiş durumdadır.

Pandemi hızlı bir şekilde yayılmakta; Yeni Devlet Hastanesi inşaatının bitirilmesi için 20 Mayıs 2020 tarihinde açılacak ihalenin gecikmeden, ACİL olarak bitirilmesi için sizlere sesimizi duyurmayı,  Bir dünya markası olan Bodrum için görev kabul ediyoruz.

Saygılarımla,

Ömer Faruk Öner