Doğrulanmış başarı

Küçük Ecrin ölmesin #küçükecrinölmesin

Bu kampanya 162.727 destekçi ile değişim yarattı!


Merhaba benim adım Mustafa, bu kampanyayı 5 yaşındaki yeğenim Ecrin için başlatıyorum.

Siz bu satırları okurken yeğenim Ecrin, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yoğun bakımda yatıyor ve minicik bedeniyle yaşam mücadelesi veriyor.

Lütfen yazdıklarımı okuyun. Ercin’e bir imzanız ile yardım edebileceğinizi göreceksiniz:

Kabus bundan tam 8 ay önce başladı. Yeğenimi dengesizlik sorunu nedeniyle hastaneye götürdük. Burada Hidrosefali teşhisi konuldu (beyinde su toplanması) ve üç ameliyat geçirdikten sonra taburcu oldu. İşte gariplikler tam da burada başlıyor:

Pansuman sırasında ameliyat yerinin açık olduğunu fark ettik ve şaşkına döndük (elimizde fotoğraflar mevcut). Böylesine önemli bir operasyondan sonra ameliyat yeri nasıl açık bırakılabilir! Tabi hemen doktorumuzu aradık ve aldığımız cevap şu oldu: Bir sağlık ocağına gidip dikiş arttırabilirsiniz.

Sonra tekrar doktora götürdük ve aynı doktor yeğenimin tekrar ameliyata alınacağını söyledi. Tabi daha önce yaşanan olaylar nedeniyle güvenemedik ve İstanbul Şişli Etfal Hastanesi’ne getirdik. Buradan da bize “Yeğenime yanlış ameliyat yapıldığını, elimize canlı bir bomba teslim edildiğini ve bu şekilde kabul etmenin imkansız olduğunu söylediler.

Konuyu Sağlık Bakanlığı şikayet hattına ilettik ve şikayetten sonra bizi Şişli Etfal’in başhekimliğine yönlendirdiler. Uzun lafın kısası burada resmi bir sevk olmadığı için doktorlar hastamızı kabul edemediler ve bizi tekrar Diyarbakıra yönlendirdiler.  

Çaresiz Diyarbakır’a döndük ve yeğenim burada tam 9 kere daha ameliyat oldu ve maalesef yorgun düşen bedeni özensizlik nedeniyle hastanede enfeksiyon kaptı. Her şey bitmeyen bir kabus gibi.

Çocuk doktorları yeğenimin beyninin her geçen gün çöktüğünü ve acil müdahale edilmesi gerektiğini söylüyor. Yeğenim gözlerimizin önünde eriyor. Bütün bunlara rağmen bizi başka bir hastaneye sevk etmiyorlar.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN TALEBİMİZ ÇOK NET: Lütfen bizi bu ülkede en iyi uzmanların olduğu bir hastaneye sevk edin. Yeğenimi göz göre göre kaybetmemize neden olmayın. Bu bekleyişe artık dayanamıyoruz.

Bu satırları okuyan sizlerden ailemiz adına en büyük dileğim kampanyamızı imzalamanız ve sosyal medyada paylaşmanızdır. #KüçükEcrinÖlmesin

Okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum.

Mustafa Ekemen

Not: Biz Ecrin’in ailesi olarak, hiçbir doktoru hedef göstermek istemediğimiz için burada isim vermekten kaçındık. Doktorların iyi niyetine inanıyoruz, inanmak istiyoruz. Ama gelinen noktada aynı doktorlara güvenmek imkansız. Söz konusu olan 5 yaşında bir çocuğun yaşamı. Sağlık Bakanlığı’nın yeğenimi konusunda uzman beyin cerrahlarının olduğu bir hastaneye sevk etmesi için lütfen imza verin.Bugün Mustafa imzanı bekliyor!

Mustafa EKEMEN bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «İmza verin Küçük Ecrin ölmesin #KüçükEcrinÖlmesin @drfahrettinkoca @saglikbakanligi @sagliklicozum». Mustafa ve imza atan diğer 162.726 kişiye katıl.