İkizdere’de Taş Ocağına Hayır. Doğamızı, Ağaçları, Yaşam Alanımızı Savunuyoruz.

İkizdere’de Taş Ocağına Hayır. Doğamızı, Ağaçları, Yaşam Alanımızı Savunuyoruz.

38.608 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.000.
Başlama tarihi:
Kampanyanın muhatabı:
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Mustafa Albayrak

Rize'de İkizdere ilçemizde yapılması planlanan taş ocağına karşı İkizdereliler olarak direniyoruz. Ağaçlarımızı, ormanımızı, suyumuzu, toprağımızı, nefesimizi korumak için burdayız. Taş ocağına geçit vermeyeceğiz. Her türlü jandarma müdahalesine, biber gazına rağmen buradayız. Yaşam alanlarımızı savunuyoruz. 

Burada Cengiz Holding’in yapmak istediği taş ocağı için yüzbinlerce ağaç kesilecek. 75 yıl boyunca faaliyet gösterecek, 150 futbol sahası büyüklüğündeki taş ocağını istemiyoruz ve sonuna kadar direnceğiz.  

Sizler de lütfen imzalayıp paylaşarak sesimizi çoğaltın. 

Büyük bir çoğunluğu hastalıktan çıkmış insanlar hasta halleriyle doğayı korumak amacıyla burada direniyor. Genci, yaşlısı direniyor. Hastalıklarını hiçe sayarak direniyor. Ben dahil, insanların bir çoğu evde dinlenmesi gereken insanlar.  Ama diyoruz ki: "Hiçbir hastalık bu taş ocağından daha tehlikeli ve ölümcül değildir.” 

Buraların doğasını görmemiş, havasını solumamış, suyundan içmemiş insanlar belki anlamıyor. Ama biz bu doğada büyüyenler, bu toprakların insanları, yaşam alanımızın değerini biliyoruz ve bu doğayı hiçbir şeye değişemeyiz, hiçbir şey uğruna vazgeçmeyiz. Çocuklarımızın, torunlarımızın da bu doğallığı görmesini istiyoruz. 

Siz de çocuklara taş değil, temiz doğa, temiz hava bırakmak istiyorsanız, kampanyamıza destek verin. 

Açılacak ocak, mevcut doğayı bozacak, kalıcı hasarlara neden olacak. İlçemizde dünyada eşi olmayan Anzer balının üretimini olumsuz etkileyecek. 

Taş ocağı projesinin iptalini talep ediyoruz. 

38.608 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.000.