Doğrulanmış başarı

İki ayrı bedeniz ama aslında tek kişiyiz. Oğlumla bizi ayırmayın.

Bu kampanya 304.308 destekçi ile değişim yarattı!


Zihinsel engelli bir çocuk annesi olarak doğduğu günden bu yana gözümün önünden ayıramadığım, ömrümü seve seve adadığım evladımla, elden ayaktan düşüp ona bakamayacak yaşa gelince de birlikte bir huzur evine yerleşme hayali kurardım.

Ben evladıma ihtiyaç duyduğu sevgiyi verirken ikimizin bakımına birinin yardım edeceği düşüncesiyle içim huzurla dolardı.

Ancak çok yakın bir tarihte öğrendim ki yasalarımız buna müsaade etmiyor! Ben normal bir huzur evine yerleştirilirken; canımdan çok sevdiğim, hayatı boyunca koruduğum ve kolladığım evladım, benden çok uzakta hiç bilmediği, anlayamayacağı bir ortama konacakmış.

Kalan ömrümüzde bize verilen bir lokma ekmeğe gözyaşımızı katık ettirmeyin.

Analara, babalara, sesimi duyan sizlere sesleniyorum. Ancak sizin desteğinizle sessiz çığlığımı gerekli makamlara duyurabilirim. Biliyorum bu ülkede benim gibi birçok aile var...

Devletin evlatlarımızla birlikte kalabileceğimiz "huzur evlerini" hayata geçirmesi için sizlerden bir imza, sadece bir imza istiyorum... 

Bu ayrılığı bize yaşatmasınlar, zaten ölüm bir ayrılıktır ama ölmeden önce bizi öldürmesinler.Bugün Gevher imzanı bekliyor!

Gevher Kara bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «İki ayrı bedeniz ama aslında tek kişiyiz. Oğlumla bizi ayırmayın.». Gevher ve imza atan diğer 304.307 kişiye katıl.