Kampanya Kapatıldı

İhraç Edilenlerin İşlerine Dönmesi için TBMM yasa çıkartsın

Bu kampanya 875 destekçiye ulaştı


20 Temmuz 2016 tarihinden bu yana 110.971 kişi herhangi bir hukuki ölçü dikkate alınmadan işinden atılmıştır. Kaç yıl geçerse geçsin bu kişilerin olağan hukuk kapsamında işlerine dönecekleri anlaşılmıştır. Gerek OHAL komisyonu, gerekse 688 sayılı KHK ile 416 kişinin iadesi bu sürecin uzatılması dışında birşey değildir. Bu süreçte ruh sağlığı bozulan, intihar eden, sütü kesilen, okulunu, evini, sokağını değiştiren, arkadaşlarını kaybeden insanlara sadece maaşını iade etmek başlı toplumsal maliyete ilişkin bir körlüğün göstergesidir. Bu sosyal-psikolojij-ekonomik kitlesel sorun gittikçe derinleşen boyutlarda ülke sathına yayılmıştır. 

Bu Haksızlık ve hukuksuzluğun çözümü; TBMM'nin Üç maddelik kanunla şunu söylemesidir.

"MADDE 1: 20 Temmuz 2016 tarihinden sonra yayımlanan tüm OHAL KHK'leriyle işten atmalar, KHK yayım tarihlerinden itibaren hükümsüzdür.

MADDE 2: Darbe girişimi amacıyla suç işleyenlere ilişkin adli ve idari işlem başlatılanlar birinci madde kapsamında değildir.

MADDE 3: Darbe girişimi ile ilgili herhangi bir suç işlemediği halde OHAL KHK'leri kapsamında mağdur edilenlerin zararları tazmin edilecektir."Bugün Sinan imzanı bekliyor!

Sinan OK bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «İhraç Edilenlerin İşlerine Dönmesi için TBMM yasa çıkartsın». Sinan ve imza atan diğer 874 kişiye katıl.