İBB'nin Sokak Hayvanlarımıza Suluk Yapmasını İstiyoruz

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 50.000.


Sayın Mevlüt Uysal,
İBB'nin Sokak Hayvanlarımıza Suluk Yapmasını İstiyoruz.

Yüz binin üzerindeki köpek ve en az bir o kadar da kedinin yaşam savaşı verdiği İstanbul Mega kentinde hayvanlar için suluk ve besleme noktaları kurulması ricamız yıllarca belediyeniz tarafından kabul görmedi.

Tarafınızdan ilçe belediyelerinin üzerine yıkılan ancak kanun açısından bütün belediyelerin sorumluluğunda olan bu konuda İstanbul'da yaşayan biz hayvan hakkı savunucuları artık daha fazla beklemek istemiyoruz.

Özellikle İBB'ye ait olan hem Avrupa hem Anadolu'yu kapsayan tüm sahil şeridinde (ki ilçe belediyeleri buralara müdahale edemez) sulak ve besleme noktaları kurmanızı talep ediyoruz.

12 milyarlık bütçesi olan ve bulduğu her toprağı çimlendirip, çiçeklendirip sulama tesisatı kuran İBB, sokak hayvanları için de su kapları koyarak bunları suyla dolduracak bir sistemi ve mama kaplarını kolayca yerleştirebilir.

Sıcaklığın 30 dereceleri bulduğu yaz ortasında sokak hayvanlarının susuzluktan dilleri dışarıda ve aç vaziyette dolaşması, gönüllülerin ellerinde su bidonları ile yoğurt kaplarına su koymaya ve emekli maaşları ile hayvanları doyurmaya çalışması siz, İBB yöneticilerinin eğer vicdanını harekete geçirmiyorsa biz de size kanunu hatırlatmak zorunda kalırız.

Seda Arig ve Prof. Dr. Mirat Gürol

İstanbul Hayvan Hakları Derneği Başkanı