Çok geç olmadan Avcılık Tehditine Son verilsin!

Çok geç olmadan Avcılık Tehditine Son verilsin!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
İçişleri Bakanlığı ve tarafına Çağrı Alaf bu kampanyayı başlattı

     Her sene spor ve etkinlik teması adı altında avlanmaya giden binlerce insan doğada onbinlerce cana sebep olup geleceğimizi çalıyorlar. Av kotası ne yazık ki bireysel zevklerin altında kalmış vaziyette. Zaten geçmişten bugüne Türkiye'de onbinlercesine sahip olduğumuz hayvan türklerinden bugünlerde bir avuç kadar bile kalmadı.

     Bunun doğada yaşayan birisi olarak farkındayım ve bu konuda benimle hemfikir arkadaşlar arayışındayım, gelişmiş dünya ülkeleri (İspanya'da avcılık yasaklandığı için İspanyol avcılar Coğrafyamızda varlık gösterebiliyorlardı. ) gibi ülkemin içerisinde bulunan hayvan neslinin geleceğini kontrol altına almak ihtiyacı ve kaygısı içindeyiz. Bu uğurda beni destekleyecek, benim gibi düşünen insanlara ihtiyacım var. Artık sadece fotoğrafların, kitapların bize tarif ettiği kuşları canlı kanlı görmek, tekrardan fotoğraflarını çekmek belki elimizle beslemek için, dağlarda geyikleri, keçileri ve yüzlerce hayvanı tekrar arkalarında yavruları ile görmek için, Türkiye'de Milli Park Ciddiyeti ile hayvanların çok ciddi esaslarca korunması ve bu sayede endemik türlerin artışına destek vererek doğa turizminde olduğumuzdan da yüksek bir noktaya gelmek için avcılık faaliyetleri istilacı ve insan hayatını tehdit eden türler haricinde tamamen ortadan kaldırılmalı.

     Unutmayalım ki kanunlar içerisinde bulunan her madde vicdanı olmayabiliyor ayrıca geçmişten bugüne şartlar çok hızlı değiştiğinden insan eli ile tahrip edilen alanlarda daha dinamik kararlara ihtiyaç duyuyoruz. Bu noktada Biyolojik zenginlik unsurlarının şahsi zevk ve tatmin için avlanmasına kesinlikle karşıyız. Avı bir spor olarak görmeye karşıyız, para ile dağda ki av hayvanlarının ihalesi gibi şeylerin olmadığı bir ortam arayışında ve yüksek mecralara sesimizi duyurma çabasındayız. İlk  elden görüyorum ki Doğa ile girdiğimiz savaşı kaybetmemize ramak kaldı bir kaç yıl sonra bir çok kuşumuzun soyu tükenme noktasına gelecek, zaten soyu tükenen 4 ayaklıların ise tam anlamı ile sonu gelecek. Bu geri plana atılacak bir hadise değil üzerine ciddiyetle düşülmesi gereken bir hayat memat mücadelesi. Betonarme yapıların stresinden kurtulmak isterken dinlenmek için sığınacağın doğa ile iç içe olabileceğin bir yuva inşa etmek, yok olmakta olan türleri kendi nesline canlı olarak şahit tutmak, sonunu gördüğümüz dünyamıza bir tutunma dalı bırakmak için sesimizi duyurmamıza yardım et. Duyarlı bir nesil ve göz alıcı bir coğrafya ile kucaklayalım çocuklarımızı.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 500.
500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.